از ۱۹ فرودگاه كشور صورت می گیرد؛

اعزام ۸۵ هزار زائر به سرزمین وحی، آغاز عملیات اعزام از ۲۸ تیر

اعزام ۸۵ هزار زائر به سرزمین وحی، آغاز عملیات اعزام از ۲۸ تیر فراز برج: قائم مقام مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از اعزام ۸۵ هزار زائر به سرزمین وحی اطلاع داد و اظهار داشت: اولین كاروان از حجاج ۲۸ تیرماه اعزام می گردد.به گزارش فراز برج به نقل از شركت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، حسین اسفندیاری در همایش فرودگاه های اعزام كننده حجاج كه با حضور مدیران ۱۹ فرودگاه‎ فعال در عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی برگزار شد، اظهار داشت: امسال ۸۵ هزار ایرانی به خانه خدا مشرف خواهند شد.
وی با اشاره به اینكه به صورت معمول و طبق سال‎های گذشته بیشترین اعزام حجاج در سه فرودگاه امام خمینی (ره)، مشهد و اصفهان صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: نخستین اعزام كاروان زائران خانه خدا از ۲۸ تیر آغاز خواهد شد و تا ۲۴ مرداد ادامه خواهد داشت و پروازهای بازگشت آنها از ۳ تا ۲۴ شهریور صورت خواهد گرفت. به این ترتیب، عملیات اعزام در طول ۲۵ روز و عملیات بازگشت در طول ۲۲ روز صورت خواهد گرفت.
اسفندیاری با اشاره به اینكه در عملیات حج حساسیت خاصی در فرودگاه‎ها وجود دارد، اظهار داشت: تمامی اعزام حجاج ۸۵ هزار نفر است كه نسبت به كل اعزام و پذیرش مسافران در سال قبل كه بیش از ۶۰ میلیون نفر بود، رقم بسیار كمی است اما مبحث این است كه این سفر شرایط خاصی دارد و برای خیلی از افراد تنها یك بار در عمرشان رخ می دهد. ازاین رو انتظار مردم از این سفر و امكانات فراهم شده برای آن بخصوص در فرودگاه‎ها تفاوت دارد و آنها را مقایسه می‎كنند.
قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاه‎ها با اشاره به اینكه برای قضاوت درباره روند خدمت رسانی فرودگاههای در عملیات اعزام و پذیرش حجاج و انتخاب بهترین های آنها نیاز به تدوین شاخص ها و گردآوری داده برپایه آنها است، اظهار داشت: اگر بخواهم درباره عملیات حج سال قبل اظهار نظر كنم، می‎گویم كه با وجود شرایط خاص در روابط ایران و عربستان و تعطیلی یكساله این پروازها در سال ۹۵ و مبهم بودن وضعیت، فرودگاهها در كل خوب عمل كردند.
وی ادامه داد: برخی نقصها موجود در فرودگاه‎ها توسط دفتر كیفیت خدمات فرودگاهی و برخی دیگر هم توسط ناظران گزارش شده است.

1397/03/30
14:04:49
5.0 از 5
5245
تگهای خبر: پرواز , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان