معاون آخوندی خبر داد:

سازمان زمین و مسكن ۵۰ هكتار زمین به كارگران معدن سنگان اختصاص داد

سازمان زمین و مسكن ۵۰ هكتار زمین به كارگران معدن سنگان اختصاص داد فراز برج: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن از اختصاص ۵۰ هكتار زمین جهت ساخت واحدهای مسكونی كاركنان معادن سنگ آهن سنگان در شهرستان خواف اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از سازمان ملی زمین و مسكن، حمیدرضا عظیمیان در حاشیه مراسم امضای توافق نامه بین سازمان ملی زمین و مسكن و سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی اظهار داشت: این توافقنامه كه در دو فاز ۵۰ هكتاری تعریف شده، حاصل تلاش یك ساله سازمان ملی زمین و مسكن و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در جهت حل مشكل مسكن نزدیك به ۱۲ هزار خانوار در این منطقه محروم بوده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: در واگذاری فاز اول این زمین ها تلاش شده نهایت سهولت در همكاری با سازمان توسعه و نوسازی معادن انجام گیرد كه به همین منظور این زمین ها به صورت خام و طی قراردادهایی با اجاره ۹۹ ساله در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. به این دلیل كه ما می خواستیم همه سرمایه مجری صرف ساخت و ساز پروژه و نه خرید زمین بابت آن شود.
عظیمیان با اشاره به اینكه این اراضی در حریم شهر قرار گرفته و دارای ارزش افزوده است خاطرنشان كرد: به علاوه اینكه از نظر اختصاص پروانه ساخت و خدمات هم زمین ها دچار مشكلی نیستند و مالكیت دولت هم بر آنها قطعی است.
وی تصریح كرد: توافقنامه در دوفاز ۵۰ هكتاری صورت می گیرد كه هم اكنون اراضی فاز اول در شهرستان خواف آماده واگذاری هستند.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن این اراضی را با عنایت به جمیع جهات مستعدترین زمینه ای ممكن در منطقه دانست و اظهار داشت: چه به لحاظ دسترسی و چه از نظر پیوستهای فرهنگی زمین ها در موقعیت و شرایط مناسبی واقع شده اند.
وی خاطرنشان كرد: سازمان ملی زمین و مسكن متعهد است در صورتی كه به هر دلیلی این زمین ها تكافوی نیاز كاركنان معدن سنگان را نداشته باشد نسبت به تأمین زمین بیشتر برای این افراد اقدام نماید.

1397/04/10
14:27:56
5.0 از 5
5068
تگهای خبر: مسكن , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان