استاندار خوزستان:

خطر در كمین خانوارهای كوی رمضان اهواز

خطر در كمین خانوارهای كوی رمضان اهواز به گزارش فراز برج استاندار خوزستان با اشاره به حادثه ریزش كوه در كوی رمضان اهواز و فوت دو نفر اظهار داشت: ۸۰۰ خانوار در كوی رمضان اهواز در خطر می باشند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز در نشست ستاد بحران خوزستان با مبحث ریزش كوه در كوی رمضان اهواز اظهار نمود: یك بُعد مسئله عاطفی است كه همه از این بحث رخ داده ناراحت هستند و یك بُعد دیگر هم این است كه افرادی بدون چارچوب و رعایت اصول شهرسازی در این مناطق خارج از ضوابط سكنی گزیده اند.
شریعتی با اشاره به اینكه این مسئله ای است كه مبتلابه اهواز و استان است، ادامه داد: ۸۴ خانوار در اولویت اول هستند و بالغ بر ۸۰۰ خانوار هم به صورت جمعی این مشكل را دارند. برای استقرار مردم این مناطق در شهر رامین و یا شیرین شهر، خارج از اینكه مردم آورده ای ندارند باید یك راهكار عرضه داد و البته مردم منطقه باید محدودیت های ما را هم درك كنند.
وی اضافه كرد: ادامه این روند به صلاح نیست و مناطق در خطر هستند؛ كودكان فوت شده و یا آنهایی كه در این منطقه زندگی می كنند، فرزندان این شهر و استان محسوب می شوند و متأسفانه بیشتر از افراد بزرگسال در معرض خطر هستند.
استاندار خوزستان با تاكید بر اینكه باید كاری كنیم كه مسئله به خیر تمام شود و مردم خطری نبینند، اظهار داشت: باید تصمیمی سریع و عاجل گرفته شود تا خطرات بیشتری مردم را تهدید نكند. بازدیدهایی از منطقه داشتم و سایر مسئولان ملی را هم برای بازدید به این مناطق بردم؛ به شكلی نداشتن تمهیدات لازم سبب طولانی شدن پروسه جابه جایی منازل شده بود ولی اكنون دیگر وقت اقدام عاجل است.
شریعتی با بیان اینكه بحث درمان این مصدومان پیگیری و كاملا به صورت مجانی انجام شود، ادامه داد: شركت آبفا هم نباید اینقدر نوار حفاری های خویش را در منطقه باقی بگذارد.
به گزارش فراز برج به نقل از مهر، ساعت هفت بامداد امروز، كوه در منطقه كوی رمضان اهواز ریزش كرد و دو خانه در حوالی كوه، روی ساكنانشان آوار شدند. در این حادثه یك پسر سه ساله و یك دختر هشت ساله به دلیل گیر افتادن در زیر آوار فوت كردند. همینطور چهار نفر شامل دختر پنج ساله، پسر ۹ ساله، زن ۲۵ ساله و مرد ۳۰ ساله مصدوم شده اند و به بیمارستان منتقل شدند.
 

1396/07/30
14:53:46
5.0 از 5
5320
تگهای خبر: شهرسازی , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان