یك مقام مسئول خبر داد:

تداوم بازگشت ۸۵ هزار حاجی به كشور تا ۲۵ شهریور

تداوم بازگشت ۸۵ هزار حاجی به كشور تا ۲۵ شهریور فراز برج: سرپرست عملیات حج شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از آغاز پروازهای بازگشت حجاج به كشور از بامداد روز گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: پروازهای بازگشت تا صبح ۲۵ شهریور ادامه خواهد داشت.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سید محمود رضوی با اشاره به آغاز عملیات بازگشت حجاج به كشور اظهار داشت: برای اجرای این عملیات حدود ۳۲۰ پرواز برنامه ریزی شده است كه ۱۳۰ پرواز توسط هواپیمایی سعودی و ۱۹۰ پرواز توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران صورت خواهد گرفت.
وی افزود: پروازهای بازگشت حجاج به كشور از روز گذشته بامداد شروع شده و تا صبح ۲۵ شهریور كه آخرین پروازها در فرودگاه گرگان به زمین می نشینند، ادامه خواهد داشت. تركیب پروازها هم مانند پروازهای رفت است و بالغ بر ۸۵ هزار حاجی با این پروازها به كشور باز خواهند گشت.
رضوی با اشاره به تقسیم پروازها میان هواپیمایی سعودی و ایران ایر اظهار داشت: در پروازهای رفت ۵۹ درصد پروازها متعلق به ایران ایر بوده و ۵۲ درصد مسافران با این پروازها منتقل شده اند. همینطور ۴۱ درصد از پروازها متعلق به هواپیمایی سعودی بوده اما به واسطه استفاده از هواپیماهای پهن پیكر، این هواپیمایی ۴۸ درصد كل مسافران را جابه جا كرده است. پروازهای برگشت هم حدودا با همان تركیب صورت خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: برای فرودگاه ها حساسیت اعزام حجاج بیشتر شامل استقبال از خود زوار است، اما هنگام برگشت، آنچه بیشتر اهمیت دارد شرایط مستقبلان است.
رضوی خطاب به مستقبلان حجاج اظهار داشت: از استقبال كنندگان حجاج می خواهم كه پیش از حضور در فرودگاه حتما زمان پرواز را از اطلاعات پرواز فرودگاه جویا شوند تا زمان حضور خود در فرودگاه را تنظیم كنند. در فرودگاه هم با عوامل انتظامی در مورد محل پارك خودروها و محل تردد وسایل نقلیه همكاری كامل داشته باشند.
سرپرست عملیات حج شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به شرایط خاص زوار حج اشاره نمود و افزود: به صورت معمول مسافران این پروازها از میانگین سنی بالایی برخوردار می باشند. ازاین رو تمام برنامه ریزی های لازم برای تامین رفاه و نیازهای این عزیزان در فرودگاه ها انجام شده و تمهیدات لازم برای بازگشت بدون دغدغه حجاج به كشور پیش بینی شده است.

1397/06/06
14:14:25
5.0 از 5
5348
تگهای خبر: پرواز , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان