معاون وزیر راه مطرح كرد:

قطعات اتوبوس تولید داخل در حال ترخیص از گمرك هستند

قطعات اتوبوس تولید داخل در حال ترخیص از گمرك هستند فراز برج: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: بخش حمل و نقل بعنوان مصرف كننده نهایی قطعات خودروهای سنگین، خواستار تسریع در ترخیص این كالاها از گمرك است.عبدالهاشم حسن نیا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره افزایش تقاضای سفر با حمل و نقل عمومی جاده ای به دنبال گرانی بلیط هواپیما از یك سو و ضرورت نوسازی ناوگان با استفاده از تولید اتوبوس جدید، خاطرنشان كرد: هم اكنون ضریب اشغال صندلی های اتوبوس در كشور حدود ۶۰ درصد است؛ ازاین رو ظرف ۲ تا ۳ سال آینده به تولید اتوبوس جدید نیاز نداریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه سهمیه تردد حمل و نقل هوایی از كل مسافران در كشور كمتر از ۴ درصد است، افزود: هم اكنون با گرانی بلیت اتوبوس بین ۲ تا ۳ درصد مسافران هوایی به حمل و نقل جاده ای منتقل می شوند كه بخش عمده ای از آنها، به خودرو شخصی رجوع خواهد نمود و درصد كمی از حمل ونقل عمومی (اتوبوس) بهره خواهند برد.
حسن نیا تصریح كرد: در حالت نرمال مشكلی از این كمبود اتوبوس نخواهیم داشت كه البته این موضوع، در كوتاه مدت تثبیت می شود؛ اما در بلند مدت از آنجایی كه سن ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای مسافری افزایش خواهد یافت و هم سیاست دولت، نوسازی ناوگان است، عدم ترخیص قطعات اتوبوس از گمركات همچون گمرك شهریار سبب گرانی محصول نهایی (اتوبوس) و در نتیجه افزایش قیمت بلیت اتوبوس خواهد شد.
وی تصریح كرد: منتظریم قیمت قطعی ارز تخصیص یافته به حمل ونقل عمومی بار و مسافر مشخص شود. در آن حالت قیمت نهایی اتوبوس و كامیون را ارزیابی می نماییم.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، با اشاره به اینكه بخشی از قطعات اتوبوس و لاستیك خودروهای سنگین در حال ترخیص از گمرك هستند اظهار داشت: ما بعنوان مصرف كننده اصلی این كالاها در كشور از مجموعه گمركات درخواست می نماییم تا این كالاها سریع تر ترخیص شوند.

1397/06/13
16:36:10
5.0 از 5
5291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان