معاون سازمان هواپیمایی:

افزایش قیمت بلیت هواپیما پایدار نیست، منتظر كاهش نرخ باشید

افزایش قیمت بلیت هواپیما پایدار نیست، منتظر كاهش نرخ باشید فراز برج: معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: با كاهش نرخ ارز رسمی كشور، بطور قطع قیمت بلیت هواپیما هم كاسته می شود.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مرتضی دهقان با اشاره به كاهش نرخ ارز در كشور اظهار داشت: اگر نرخ ارز رسمی كشور بیایید پایین، بطور قطع نرخ بلیت هواپیما هم به همان نسبت كاسته می شود.
وی در ادامه به علل افزایش نرخ بلیت هواپیما در ماه های گذشته اشاره نمود و اضافه كرد: سال قبل نرخ بلیت با ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ تومن تنظیم شد، اما امسال می بینیم این نرخ ها بالای ۱۰ هزار تومان است.
دهقان افزود: افزایش نرخ ارز سبب افزایش نرخ بلیت خواهد شد. خصوصا در پروازهای خارجی كه باید نرخ تسعیر ارزی به شكلی باشد كه این شركت ها بتوانند درآمد مازاد خویش را منتقل كنند. ازاین رو افزایش نرخ ارز بر نرخ بلیت هواپیما اثر مستقیم دارد.
این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی كشوری به پایدار نبودن افزایش قیمت بلیت هواپیما اشاره نمود و اظهار داشت: افزایش قیمت تا حدی كشش دارد. مطلوب بخش حمل و نقل هوایی این است كه نرخ متعادل تری روی نرخ تسعیر ارز وجود داشته باشد تا هم برای مصرف كننده هوایی استفاده از این خدمت استفاده صرفه داشته باشد و هم سایر حلقه های زنجیره حمل و نقل مانند آژانس های مسافرت هوایی، تورگردانان، شركت های هندلینگ و سایر شركت های حاضر در این زنجیره بتوانند فعالیت خویش را به صورت مستمر ادامه دهند.
معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری اضافه كرد: تلاش مجموعه بر این است كه شركت های هواپیمایی با نرخ متعادل تری بتوانند ارز بخش حمل ونقل را دریافت نمایند.

1397/07/15
22:07:43
5.0 از 5
4744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان