در اولین نشست تجارت دریایی ایران و نروژ صورت گرفت؛

نقش ناوگان ملی در اقتصاد ایران و تجارت بین الملل

نقش ناوگان ملی در اقتصاد ایران و تجارت بین الملل به گزارش فراز برج سمینار یك روزه « فرصت های دریانوردی ایران و نروژ » در اسلو با حضور محمدحسن حبیب اله زاده سفیر ایران در نروژ و مدیران عامل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شركت ملی نفتكش ایران برگزار گردید.


به گزارش فراز برج به نقل از كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، در سمینار یك روزه « فرصت های دریانوردی ایران و نروژ » كه با سخنان وگور استرومن قائم مقام وزیر امور خارجه نروژ افتتاح شد، دكتر محمد سعیدی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سیروس كیان ارثی مدیرعامل شركت ملی نفتكش ایران، رئیس انجمن مالكان كشتی نروژ، لارش نوردروم سفیر نروژ در جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از مدیران شركتهای نروژی فعال در عرصه كشتیرانی و دریانوردی به بیان فرصت های همكاری دو كشور در بخش دریانوردی و كشتیرانی پرداختند.
در این سمینار استورلا هنریكسن رئیس انجمن مالكان كشتی نروژ با تشریح ظرفیت ها و خصوصیات صنعت دریانوردی نروژ، بهره گیری از فناوری و تجهیزات مدرن، تخصص و تجربه نروژ در آبهای عمیق را زمینه ساز همكاری در زمینه دریانوردی و كشتیرانی ذكر كرده و تصریح كرد: فرصت مناسبی برای توسعه روابط تجاری در كنار سایر حوزه ها از جمله نفت و گاز و آبزی پروری فراهم آمده است.
همچنین محمد سعیدی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تشریح جایگاه استراتژیك ایران در منطقه و مسیر جاده ابریشم، وجود ذخایر نفت و گاز، معادن وسیع، نیروی كار حرفه ای و آموزش دیده و هم بخش صنعت و زیرساخت های مناسب و بازار بزرگ داخلی و منطقه ای را فرصت مناسبی برای كشورهای اروپایی و از جمله نروژ در رابطه با توسعه همكاری در حوزه كشتیرانی و دریایی ذكر كرد.
وی اضافه كرد: امروزه بعد از برجام بانك های اروپایی باید راه كارهای عملی و بلند مدتی را در روابط بانكی میان اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران عرضه داده و به مرحله اجرا در آورند.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: توسعه روابط تجاری مالی و افزایش خدمات فنی ومهندسی نیازمند یك ارتباط راهبردی و بدون محدودیت فی درخلال بانك های اروپایی و ایرانی است كه می تواند سطح این روابط را به شكل فوق العاده ای ارتقا دهد.
به گفته وی خیلی از مشكلات تكنیكی بانكی با مذاكرات فشرده و حرفه ای بانك های طرفین قابل حل خواهد بود.
سعیدی همینطور جایگاه واهمیت ناوگان ملی كشتیرانی جمهوری اسلامی در پیشرفت اقتصاد ملی كشورمان را در ابعاد مختلف تجارت بین الملل شرح داد. احیای خطوط و سرویسهای كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به مهم ترین بنادر دنیا از جمله نكاتی بود كه در این نشست به آن پرداخته شد.
در ادامه این سمینار سیروس كیان ارثی، مدیرعامل شركت ملی نفتكش ایران هم سابقه طولانی همكاری ایران و نروژ در زمینه كشتیرانی را برشمرده و روابط خوب سیاسی دو كشور و برجام را فرصتی مناسبی برای توسعه مناسبات در این بخش دریانوردی ذكر كرد. كیان ارثی در ادامه طرح های شركت ملی نفتكش برای همكاری در زمینه ال ان جی، رتبه بندی دریانوردی و خدمات فنی را مورد اشاره قرار داد.
همچنین سفیر نروژ در تهران و سایر سخنرانان سمینار فرصت های دریانوردی ایران و نروژ به موضوعاتی نظیر تسهیل در عرضه تسهیلات مالی و سرمایه گذاری، رفع چالش های مرتبط با بانك و ضمانت های مالی، بهره گیری از فناوری های جدید در عرصه سوخت كشتی ها، ناوبری مدرن و هوشمند شناورهای دریایی، عرضه خدمات دریایی و بندری، آموزش و ارتقاء بهره وری پرداختند.
در بخش دوم این سمینار نمایندگان شركتهای نروژی و ایرانی به صورت دوجانبه پیرامون زمینه های فنی و تخصصی همكاری بین طرفین گفتگو و تبادل نظر كردند.
سمینار «فرصت های دریانوردی ایران و نروژ» با استقبال شركت های نروژی روبرو شده و بیش از یكصد نفر از مدیران شركتها و فعالان عرصه كشتیرانی و دریانوردی در این سمینار یك روزه شركت داشتند.
در حاشیه اجلاس نشستهای تخصصی بین مدیران شركتهای كشتیرانی ایران و شركتهای نروژی و اروپایی برگزار گردید.
 

1396/09/04
23:01:35
5.0 از 5
5604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان