مدیركل بنادر سیستان و بلوچستان:

مطالبات قرارگاه خاتم پرداخت شد

مطالبات قرارگاه خاتم پرداخت شد به گزارش فراز برج مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از پرداخت كامل مطالبات قرارگاه خاتم بعنوان پیمانكار پروژه فاز ۱ توسعه بندر شهید بهشتی به صورت نقدی اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، بهروز آقایی در حاشیه نشست خبری معرفی فعالیت ها و اقدامات انجام شده در توسعه بندر چابهار در جمع خبرنگاران در مورد نظارت بر قاچاق كالا از این بندر اظهار داشت: هیچ كالایی بدون بررسی و نظارت گمرك از این بندر خارج نمی شود. ضمن اینكه كارشناسان گمرك در كلیه ورودی ها و خروجی های منطقه بندر چابهار مستقر شدند. نرم افزارهای مربوط به گمرك در سامانه های اداره كل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هم قابل دسترسی است.
وی ادامه داد: محموله گندم ترانزیتی هند به افغانستان از بندر چابهار هم با نظارت گمرك مجوز خروج دریافت كرده و هیچ محدودیت و ممنوعیتی در سامانه های وزارتی گمرك تابحال مشاهده نشده است.
آقایی در مورد مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه رسیدگی به مشكلات مردم چابهار، تاكید كرد: این سازمان در ۵۴۱ كیلومتر سواحل استان سیستان و بلوچستان با دریای عمان، ۶ موج شكن بوجود آورده كه هدف از اجرای این طرح ها، انجام مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر در جهت تقویت فعالیت اقتصاد محلی ساكنان چابهار و دیگر شهرهای ساحلی سیستان و بلوچستان است تا زمینه كسب و كار بومی و محلی برپایه دریا در این منطقه رشد یابد.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: در بعضی از مناطق ساحلی این استان، جمعیت ساكنان به صفر رسیده بود كه با تولید موج شكن های مخصوص تردد شناورهای كوچك و محلی، كسب و كار بومی رشد یافت و در نتیجه خانواده های متعددی از سایر مناطق استان به نوار ساحلی دریای عمان كوچ كرده و در سواحل سكنی گزیده اند.
وی در مورد افزایش هزینه های تعرفه ای مالكان شناورهای بومی و محلی، تصریح كرد: تعرفه حمل و نقل دریایی برای كلیه مناطق و سواحل یكسان بوده و سازمان بنادر و دریانوردی مبلغ تعرفه را به ادارات كل بنادر استانها ابلاغ می كنند. با این حال در هر زمان كه احساس كنیم كسب و كار محلی دریا محور دچار مشكل شود بلافاصله ورود كرده و آن را اصلاح می كنیم.
آقایی درباره پرداخت مطالبات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بعنوان پیمانكار فاز یك توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، خاطرنشان كرد: سازمان بنادر و دریانوردی هم اكنون هیچ گونه بدهی به پیمانكار پروژه ندارد و كلیه مطالبات قرارگاه تابحال پرداخت شده است.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در ادامه تصریح كرد: تابحال هیچ گونه صورت وضعیتی كه در سیستم های پرداختی سازمان بنادر و قرارگاه بعنوان مطالبات پیمانكار پروژه ثبت شده باشد، وجود ندارد و همه مطالبات قبلی تابحال واریز شده است.
وی در انتها تصریح كرد: پرداخت مطالبات قرارگاه به صورت اوراق اسناد خزانه نبوده و مبالغ پیمانكار پروژه را نقداً پرداخت كردیم.
 

1396/09/07
22:40:28
5.0 از 5
6064
تگهای خبر: پیمانكار , گمرك , مالك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان