معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

سازمان نظام معماری مستقل از نظام مهندسی ساختمان تشكیل میگردد

سازمان نظام معماری مستقل از نظام مهندسی ساختمان تشكیل میگردد فراز برج: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری از بررسی تشكیل سازمان نظام معماری، مستقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان در دولت آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی گفت: یكی از موضوعاتی كه همواره در اعتلای معماری هم بعنوان پیشنهاد اعضا مطرح شده و هم در دستورالعمل تشكیل كمیته مطرح بوده، نهادسازی در عرصه معماری است كه سوژه گفت وگوی دوازدهمین جلسه كمیته اعتلای معماری هم در هفته گذشته بود.
معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با تاكید بر این مطلب كه متاسفانه جامعه معماری از فقدان یك نهاد دربرگیرنده همه اعضای معمار رنج می برد، اضافه كرد: پیشنهادهایی در این عرصه مطرح شده؛ از تشكیل نظام معماری مستقل از نظام مهندسی تا تشكیل یك صنف و یا جامعه معماری كه همه آنها در جلسه دوازدهم به بحث و بررسی گذاشته شد. تجربه هایی باز در این عرصه اتفاق افتاده بود همچون جامعه مهندسان معمار ایران كه حدود ۱۲ سال پیش شكل گرفت اما متاسفانه با مشكلات حقوقی نتوانست ادامه فعالیت بدهد و این مساله از دیگر محورهای گفت وگوی نشست با معماران بود.
ایزدی با یادآوری اینكه در این نشست همه گزینه ها به صورت مشروح مورد بحث قرار گرفت، اظهار داشت: حتی پیشنهاد تشكیل یك اتحادیه معماری كه بتواند خودرا به اتحادیه معماران دنیا ملحق كند در جلسه طرح سوژه شد.
وی اشاره كرد: قرار بر این شد تا ما به تفكیك در وهله نخست، راجع به پیشنهادی كه حامد مظاهریان معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی برای تشكیل نظام معماری نمایش داده، در جلسه آتی بحث نماییم و اگر این پیشنهاد را بعنوان گام اول در احداث یك نهاد تخصصی در حوزه معماری بپذیریم آنرا نهایی نماییم.
به گفته وی، گام بعدی، بررسی پیشنهادهای ارائه شده در خصوص شكل گیری اتحادیه معماری است كه فراگیرتر خواهد بود در دستور كار قرار می گیرد. وی ادامه داد: بدین سبب جلسه آتی را متمركز می نماییم روی پیشنهاد نخست در چارچوب نظام معماری كه در دستور كار و بررسی دولت می باشد.

1397/10/16
14:32:39
5.0 از 5
4625
تگهای خبر: احداث , ساخت , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان