اسعدی سامانی:

بخش زیادی از مشكل ارز نیمایی ایرلاین ها حل شده است

بخش زیادی از مشكل ارز نیمایی ایرلاین ها حل شده است به گزارش فراز برج دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: مشكل تخصیص ارز نیمایی به ایرلاین ها تا حدود زیادی مرتفع شده است.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مقصود اسعد سامانی با اشاره به نشست مدیران عامل شركت های هواپیمایی و هلی كوپتری با وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در این نشست با عنایت به اشرافی كه آقای وزیر بر مسائل صنعت حمل ونقل هوایی كشور دارند، مسائل و مشكلات و چالش هایی كه شركت ها با آن روبرو هستند را مطرح كردیم و خوشبختانه دستورات خوبی عرضه شد.
اسعدی سامانی از حل مشكل تخصیص ارز نیمایی به ایرلاین های كشور اطلاع داد و اضافه كرد: مشكلاتی كه در این مورد وجود داشت تا حدود زیادی با همكاری كه بانك مركزی و بانك های عامل داشتند مرتفع شده و ارز بعضی از شركت ها تامین شده است. مواردی هم حالا در دستور كار است كه امیدواریم به نتیجه برسد.
خرید سوخو منتفی نشده است
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با اشاره به اینكه خرید هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ منتفی نشده است، اظهار داشت: شركت های هواپیمایی مذاكراتی با سوخو داشتند و سوخو بر مبنای آنچه خود اعلام نموده، برای فروش هواپیما به ایران باید از اوفك مجوز بگیرد.
وی افزود: درخواست شركت سوخو به اوفك عرضه شده اما هنوز جواب مثبت یا منفی دریافت نشده است. در واقع آمدن سوخو به كشور به پیگیری این شركت بستگی دارد. اگر سوخو جدیت بیشتری در این مورد داشته باشد بطور قطع می تواند به ایران بیاید.
اسعدی سامانی به مساله كاهش قطعات آمریكایی سوخو هم اشاره نمود و اظهار داشت: كاهش قطعات آمریكایی سوخو به زیر ۱۰ درصد هم سیاستی است كه خود این شركت باید بررسی كند. سوخو به دنبال كاهش قطعات آمریكایی است، اما اینكه این مهم در چه مقطعی به نتیجه برسد، به اقدام سوخو بستگی دارد. به هر حال ما بعنوان بهره بردار در این مرحله، با عنایت به اینكه شركت ها توافقنامه ای را با سوخو امضا كرده اند، پیگیر اجرایی شدن این توافقنامه هستیم.

1397/10/20
13:15:28
5.0 از 5
4668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان