نماینده مجلس خبر داد:

جزئیات كارت اعتباری خرید مصالح، انبوه سازان از دلالان تفكیك شوند

جزئیات كارت اعتباری خرید مصالح، انبوه سازان از دلالان تفكیك شوند فراز برج: عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در طرح كارت اعتباری مصالح ساختمانی، بانك عامل بعنوان واسطه میان تولیدكننده مصالح و انبوه ساز عمل كرده و از دو طرف ضمانت هایی را ستاندن می كند.به گزازش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، سید حسین افضلی با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای نمایش كارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان و سرمایه گذاران بازار مسكن، اظهار داشت: در ۱۰ ماه اخیر سازندگان مسكن به سبب افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی گرفتار موانع عملیاتی و مشكلات بسیاری شده اند و این مسئله سبب شد كه بعضی از پروژه های ساختمانی به سبب كاهش سرمایه متوقف شود.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت راه و شهرسازی خصوصاً شورای عالی مسكن در چند ماه اخیر تصمیمات خوبی را اتخاذ نموده اند كه نمایش كارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان یكی از سیاست های درست برای بهبود وضعیت بازار مسكن می باشد.
وی اضافه كرد: برمبنای طرح مذكور بانك بعنوان واسطه میان تولیدكننده مصالح و سازنده قرار گرفته و ضمانت های لازم را از دو طرف ستاندن می كند، سپس آن شرایط خرید و فروش غیرنقدی مصالح ساختمانی فراهم میگردد.
افضلی تصریح كرد: هم اكنون بازار مسكن گرفتار مشكلات و تلاطمات بسیاری است، با این وجود پشتیبانی از فعالان و سازندگان می تواند به بهبود شرایط این بخش كمك نماید.
عصو كمیسیون عمران مجلس دهم گفت: نكته قابل توجه نحوه اجرا و نمایش و صدور كارت های اعتباری خرید مصالح است؛ در شرایط كنونی معین نمی باشد كه این كارت ها به چه كسانی نمایش شده و چه مكانیزمی برای تفكیك سازندگان واقعی با دلالان، محتكران و فروشندگان وجود دارد.
وی افزود: در گذشته بازار مسكن در اجرای طرح های مختلف به سبب نبود برنامه ریزی و فقدان مكانیزم سیستمی گرفتار مشكل شده بود، به صورت مثال در اجرای مسكن مهر، برخی پروژه ها به پیمانكاران درجه چندم واگذار شد و تبعات این اقدام تابحال با مردم و كشور باقی مانده است، اما خیلی از این پروژه ها به افراد درست و كارشناس داده شد و به سرعت پروژه های مذكور به بهره برداری رسید.
عضو كمیسیون عمران مجلس اشاره كرد: در كل به نظر من نمایش كارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان می تواند سبب كاهش سرمایه مورد نیاز اجرای پروژه های مسكن شود كه این مسئله در نهایت افزایش رونق بازار مسكن و ارتقاء آمار ساخت و ساز را به دنبال خواهد داشت.

1397/10/22
15:55:08
5.0 از 5
4612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان