دبیر شورای عالی شهرسازی در گفتگو با مهر:

ستاندن عوارض از تونل ها و بزرگراه های شهری نقض حقوق شهروندی است

ستاندن عوارض از تونل ها و بزرگراه های شهری نقض حقوق شهروندی است فراز برج: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اظهار داشت: برمبنای قانون باید حق انتخاب به شهروندان در دسترسی به راه ها داده شود و ستاندن عوارض از تونل ها و راه ها نقض حقوق شهروندی است.محمدسعید ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مطرح شدن لایحه ستاندن عوارض از بزرگراه ها و تونل های درون شهری اظهار داشت: حوزه اختیارات شورای عالی شهرسازی و معماری دستیابی به نظامی در زمینه توسعه حوزه های مختلف شهری و احداث هماهنگی میان آنهاست بعنوان مثال نظام حمل و نقل در شهرها با نظام كاربری زمین درهم تنیدگی داشته و هر گونه خلل در این نظامات موجب احداث ناكارآمدی در شهرها میگردد.
وی افزود: احداث محدودیت یا طبقه بندی خاص در شهرها نیازمند درنوردیدن مراحل قانونی خود است و شورای عالی شهرسازی و شورای عالی ترابری دو نهادی هستند كه این گونه موضوعات را بررسی می كنند.
معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی اضافه كرد: یك دفعه بحثی شده بود در خصوص اینكه از جاده های برون شهری عوارض دریافت شود و گیت عوارضی برای آنها نصب نماییم اما در بررسی قوانین دریافتیم (و مشخصا در قانون آمده است) كه تعیین دروازه و گیت عوارضی بر روی راه ها در صورتی امكان پذیر است كه راه جایگزین برای آنها داشته باشیم و حق انتخاب به شهروندان داده شود، چونكه امكان مجبور كردن شهروندان وجود ندارد.
وی اشاره كرد: این مساله قابل تسری به داخل شهرها هم هست و اگر مسیر جایگزین نداشته باشیم، ستاندن عوارض می تواند ناقض حقوق شهروندی باشد.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اضافه كرد: در طبقه بندی جدید در شهرها نباید كاری نماییم كه سایر نظامات گرفتار خلل و حقوق شهروندان تضییع شود.

1397/10/24
20:03:29
5.0 از 5
5087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان