مقام مسئول در سازمان راهداری:

۱۰ درصد نقاط حادثه خیز جاده ها در حال اصلاح است

۱۰ درصد نقاط حادثه خیز جاده ها در حال اصلاح است فراز برج: مدیركل دفتر نگهداری راه های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به شناسایی ۳۳۹۲ نقطه حادثه خیز جاده ای اظهار داشت: ۳۳۷ نقطه پُرتصادف در دست اصلاح قرار دارد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا اكبری با اشاره به اینكه طبق ابلاغ كمیسیون ایمنی راه ها، ادارات كل راه و شهرسازی و همین طور ادارات كل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان ها، اقدام به شناسایی ۳۳۹۲ نقطه پر تصادف راه های كشور كرده اند اشاره كرد: از بین این نقاط طی مباحث كارشناسانه و جلسات گوناگون هزار و ۵۸۵ نقطه بعنوان نقاط پر تصادف شناسایی و برمبنای شاخص تصادفات هر نقطه اولویت بندی شد.
وی با اشاره به اینكه سپس تهیه لیست نهایی این نقاط و درنوردیدن تشریفات قانونی، مطالعه و تهیه طرح ایمن سازی توسط سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای آغاز شد، اضافه كرد: ۱۰ شركت مهندسین مشاور ذی صلاح برای این امر انتخاب شدند و سپس یك سال بررسی های میدانی و دفتری و برگزاری جلسات گوناگون در استان و ستادهای این سازمان طرح های ایمن سازی تهیه شد.
اكبری با اشاره به اینكه ۳۳۷ طرح ایمن سازی مورد تصویب قرارگرفته به ۳۴ اداره كل استانی راهداری و راه و شهرسازی ارجاع شده است اضافه كرد: به صورت متوسط به هر استان ۱۰ طرح برای اجرا ابلاغ گردیده است كه باید هر استان با عنایت به اعتبارات دیده شده به اصلاح این نقاط بپردازند.
این مقام مسئول با تاكید بر اینكه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای اصلاح نقاط حادثه خیز در سال ۱۳۹۷ توسط سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از مجموع اعتبارات كشوری و استانی تخصیص یافته است اظهار داشت: این ۳۳۷ طرح الان در مرحله اجرا در استان ها قرار دارد و پیشرفت فیزیكی آن در استان ها متفاوت می باشد. در بعضی استان ها در مرحله مناقصه و در بعضی دیگر در دست اجراست و تعدادی باز اجرا شده است.
وی با اشاره به اینكه در مرحله دوم طی دو ماه گذشته ۱۲۱ طرح ایمن سازی دیگر تصویب شده است افزود: این طرح های جدید در ۱۱ استان كشور با برآورد ریالی حدود ۶۰۰ میلیارد ریال به تصویب رسیده و به ادارات كل مربوطه جهت اجرا از شروع سال ۹۸ ابلاغ گردیده است.
اكبری با اشاره به اینكه درمجموع ۴۵۸ نقطه به استان های مربوطه ابلاغ گردیده اضافه كرد: ۶۷۰ نقطه پر تصادف دیگر باز در ۱۴ استان مورد رسیدگی نهایی گروه كارشناسی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرارگرفته و پیش بینی شده است تا اصلاحات لازم طی یك ماه آتی انجام و به استان ها ابلاغ شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه طرح ایمن سازی نقاط باقی مانده همچنان در دست بررسی و تصویب در ستاد سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای قرار دارد اشاره كرد: نقاط باقی مانده باز تا آخر سال جاری به استان های مربوطه ابلاغ و پرونده مطالعه و تهیه طرح ایمن سازی تمام ۱۵۸۵ نقطه بسته خواهد شد.
وی افزود: برای اجرای تمامی طرح ها ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است كه باید تلاش شود تا از راه منابع ملی و حمایت منابع استانی و استفاده از ظرفیت های موجود، اقدامات ایمن سازی این ۱۵۸۵ نقطه برمبنای طرح های مذكور تا آخر سال مالی ۹۸ انجام گیرد.

1397/11/01
14:06:18
5.0 از 5
4899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان