معاون سازمان بنادر به مهر خبرداد:

جذب سالانه ۱۵۰۰میلیارد تومان سرمایه در بنادر

جذب سالانه ۱۵۰۰میلیارد تومان سرمایه در بنادر فراز برج: عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در فاصله سالهای ۹۰ تا ۹۶ این سازمان توانست حدود ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خصوصی جذب نماید.هادی حق شناس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جذب سرمایه در سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: طبق گزارش تفریغ بودجه سال گذشته، سازمان بنادر و دریانوردی از سال ۹۰ تا ۹۶ توانسته به حدود ۸۱ درصد از اهداف خود برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برسد و در این مدت نزدیك به ۹ هزار میلیارد تومان (۸ هزار و ۹۸۷ میلیارد تومان) سرمایه گذاری در بنادر از جانب بخش خصوصی انجام شده است.
وی اضافه كرد: این رقم، میزان سرمایه گذاری است كه از جانب بخش خصوصی انجام شده نه از محل منابع داخلی سازمان؛ میزان سرمایه گذاری از محل منابع داخلی سازمان بنادر در بخش های عمرانی هم رقمی در همین حدود است. به عبارت دیگر در این ۶ سال، به صورت میانگین سالانه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی را در سازمان بنادر جذب كرده ایم.
معاون امور دریایی سازمان بنادر اضافه كرد: رقمی هم كه سازمان بنادر در هر سال بعنوان بودجه عمرانی مصرف می كند، همین میزان بوده و بیشتر از سالی ۱۵۰۰ میلیارد تومان نیست. بودجه عمرانی و جاری سازمان كه از محل تخلیه و بارگیری و دیگر درآمدهای سازمان بنادر تأمین می شود، رقم چندان متفاوتی با مبلغ سرمایه گذاری بخش خصوصی نیست؛ سال قبل (۱۳۹۶) این سازمان توانست حداكثر ۱۳۰۰ میلیارد تومان بعنوان بودجه عمرانی درآمد داشته باشد.
وی درآمد سازمان بنادر از محل تخلیه و بارگیری شناورها در سال ۹۷ را حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی و خاطرنشان كرد: سازمان بنادر و دریانوردی یك دستگاه درآمد ـ هزینه ای است و ما باید بخشی از درآمدهای سازمان را صرف هزینه های جاری شامل پرداخت حقوق و مزایای كاركنان دستگاه، تعمیر و بازسازی اسكله ها و جرثقیل ها و دیگر هزینه های جاری در بنادر مختلف نماییم. هزینه های جاری جزء سرمایه گذاری محسوب نمی شود؛ اما به صورت میانگین ۷۰ درصد درآمدهای سازمان صرف سرمایه گذاری در بخش های عمرانی می شود.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه تعمیر اسكله ها و جرثقیل های موجود را در ردیف هزینه های جاری می دانیم نه عمرانی، اظهار داشت: هزینه های عمرانی از نظر سازمان بنادر، راه اندازی اسكله جدید، راه اندازی موج شكن برای بنادر و اسكله ها و اجرای طرح های توسعه ای بنادر است. بعنوان مثال هم اكنون برای اجرای فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی ۹۰۰ میلیارد تومان برای ساخت ۱۴۰۰ متر اسكله جدید سرمایه گزاری نموده ایم. همینطور ۱۰۴ میلیون یورو برای خریداری و نصب ۸ دستگاه گنتری كرین (جرثقیل مدرن دروازه ای تخلیه و بارگیری مستقیم كالا از كشتی به كامیون) در بندر شهید رجایی از محل منابع عمرانی سازمان بنادر هزینه كردیم. ضمن اینكه طرح های توسعه ای بندر شهید بهشتی چابهار هم از محل همین منابع داخل سازمان بنادر سرمایه گذای و اجرا شده است.


1397/11/13
15:21:58
5.0 از 5
4441
تگهای خبر: بازسازی , بندر , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان