وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد:

تغییر آیین نامه ساخت و ساز در كشور برپایه تجارب زلزله كرمانشاه

تغییر آیین نامه ساخت و ساز در كشور برپایه تجارب زلزله كرمانشاه فراز برج: كرمانشاه_وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: معیارها و ضوابط آیین نامه ساخت و ساز در كشور برپایه تجارب زلزله كرمانشاه تغییر پیدا كرده است.


به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی پس از ظهر امروز سه شنبه در روند بازدید از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و مسكن مهر این مناطق در جمع خبرنگاران گفت: همه ساخت و سازها در كشور بر طبق ضوابط و معیارهای قانونی صورت می گیرد و سازمان نظام مهندسی هم موظف به نظارت بر آنها است. وی با اشاره به وضعیت مسكن مهر سرپل ذهاب در زلزله سال گذشته، اضافه كرد: اتفاقی كه در مسكن مهر این منطقه صورت گرفت به سبب عدم رعایت آیین نامه ها و اجرا نشدن آنها بود و این واحدها در جریا زلزله ایستایی و پایداری خوبی از خود نشان ندادند. وزیر راه و شهرسازی از تغییر آیین نامه های ساخت و ساز با عنایت به تجارب زلزله سال قبل آگاهی داد و بیان داشت: معیارها و ضوابط آیین نامه تغییر پیدا كرده است تا واحدها استواری و ایستایی بیشتری داشته باشد. وی با اشاره به اینكه در بازسازی های صورت گرفته در مناطق زلزله زده كرمانشاه آیین نامه جدید رعایت شده است، اشاره كرد: همه مقاوم سازی ها بر طبق معیارهای جدید است و تا واحدهای جدید بتوانند بعنوان یك ساختمان مقاوم در زلزله ها باشند. اسلامی عنوان كرد: در واحدهای مسكن مهر سرپل ذهاب تعداد سه بلوك به سبب ناپایداری تخریب شد و از نو راه اندازی می شود همین طور ۲۱ بلوك باقی مانده هم مقاوم سازی شده اند. وی با تقدیر از مشاركت مردم در ساخت و سازهای مناطق زلزله زده اظهار داشت: ركورد بی سابقه ای در مناطق زلزله زده كرمانشاه رقم خورده است و با عنایت به حجم ساخت و سازها و باز مدت زمان یكسال یك ركورد در كشور به ثبت رسیده است.
وزیر راه و شهرسازی همین طور با اشاره به اینكه ساخت و سازهایی كه هم اكنون صورت می گیرد بیشتر از واحدهای مسكونی پیش از زلزله بوده است، عنوان كرد: حجم كار سه برابر شده است و تا كنون بیشتر از ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد پروانه صادر گردیده است كه با عنایت به الزامات فنی و بالا بودن حجم كار بسیار قابل قبول است. ایشان سپس به فعالیت های بنیاد مسكن در مناطق زلزله زده اشاره و با قدردانی از این فعالیت ها اشاره كرد: با مدیریت مردم و باز همكاری آنان با پیمانكاران این وضعیت پیشرفت ها بالا بوده است. اسلامی با اشاره به اینكه بنیادهای مسكن معین نقش یكپارچه ای در بازسازی ها داشته اند، گفت: امیدواریم در سال آینده و دومین سالگرد زلزله شاهد اتمام ساخت و سازها و احداث شهری نو باشیم. وی با اشاره به الزامات قانونی در شناسنامه دار شدن ساختمان ها و ملاك ارزیابی آن برای واحدها اظهار داشت: دولت ضوابط و مقررات جدیدی را برای ساخت و سازها ابلاغ كرده است و اگر دراین زمینه قصوری صورت گیرد، با جدیت برخورد می شود.

1397/11/17
18:18:03
5.0 از 5
4811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان