وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

پرواز چارتری ممنوع نیست، ترمینال سلام، بهار ۹۸ آماده می شود

پرواز چارتری ممنوع نیست، ترمینال سلام، بهار ۹۸ آماده می شود فراز برج: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ما نگفته بودیم كه پرواز چارتری ممنوع است؛ بلكه اعلام كردیم تبدیل پروازهای برنامه ای به چارتری، از یك بهمن ممنوع خواهد بود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه افتتاح آشیانه شماره ۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران، با ابراز تسلیت نسبت به شهادت برخی از پاسداران در حادثه تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز شاهد بهره برداری از نخستین آشیانه هما در فرودگاه امام خمینی(ره) هستیم؛ به نحوی كه هدفگذاری ما برای فرودگاه امام خمینی(ره)، دستیابی به ظرفیت ۲۰ میلیون مسافر در سال است و هما باوجود مشكلات مالی، این آشیانه را راه اندازی و تجهیز كرده است.
وی اضافه كرد: امروز شاهد تست سرد ترمینال «سلام» در فرودگاه امام خمینی(ره)، با ظرفیت ۵ میلیون مسافر در سال هستیم كه در بهار ۹۸ آماده خواهد شد. این در شرایطی است كه هم اكنون، بطور شبانه روزی ساخت و ساز در این زمینه برقرار است و اولویت ما این است كه هیچ كاری برای افتتاح باقی نماند؛ چراكه اگر می خواستیم در دهه فجر، ترمینال سلام را افتتاح نماییم، امكان آن وجود داشت؛ اما همزمان با حضور مردم، شاهد عملیات عمرانی بودیم كه نمی خواستیم این اتفاق رخ بدهد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: با این وجود قسمتی از نیروهای انسانی در ترمینال سلام مستقر شدند و تجهیزات باز در حال نصب است؛ البته برای عید ۹۸ این ترمینال آماده نیست و اواسط بهار سال آینده به بهره برداری می رسد.
اسلامی اشاره كرد: ایران ایر زیان ده نیست؛ بلكه زیان انباشته دارد كه متأثر از خدماتی است كه پس از سالها، از طرف حسابرس شركت، استخراج شده است. این شركت همزمان، به دولت بدهی داشته و مطالباتی هم دارد كه به دنبال تهاتر این دو با هم هستیم. به هر حال، هما جزو افتخارات كشور است؛ اما ایران ایر راهی جز اصلاحات ساختاری و حقوقی ندارد و در غیر این صورت نمی تواند با رقبای بین المللی رقابت كند؛ از این رو ناوگان این سازمان، نوسازی و تجهیز خواهد شد.
وی درباب برنامه وزارت راه و شهرسازی در سفرهای نوروزی اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، آماده سازی و تعمیر جاده ها را در دست اقدام دارد. همین طور شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل باز تا پیش از سال ۹۸ نیز، ۵۰۰ كیلومتر بزرگراه را كه شامل افزوده شدن باند دوم به برخی جاده های اصلی است، تكمیل خواهدنمود. در عین حال، برخی بزرگراه ها تكمیل شده و منتظر نصب تجهیزات و علائم ایمنی هستیم. همین طور ناوگان ریلی برای سفرهای نوروزی تجهیز شده و ناوگان جاده ای باز با نظارت سازمان راهداری، استانداردها را بر روی خودروهای عمومی اعمال خواهدنمود.
اسلامی اظهار داشت: شركت های هواپیمایی هم با نظارت سازمان هواپیمایی، در حال آماده سازی مقاصد گردشگری هستند و از مردم می خواهیم در تعطیلات نوروز به چابهار و مقاصد گردشگری جنوبی سفر كنند.
وزیر راه و شهرسازی درباره ممنوعیت پرواز چارتری اظهار داشت: آنچه اعلام كردیم این بود كه پرواز چارتری برای پروازهای برنامه ای، ممنوع است؛ پس ما نگفتیم پروازهای چارتری بطور كامل قطع شود؛ بلكه صحبت ما این بود كه پروازهای چارتری باید با بسته سفر همراه باشد؛ به نحوی كه ایرلاینی كه چارتر می كند، خودش هم مسافر بیاورد؛ نه اینكه ایرلاین ها، پروازها را به آژانس ها بفروشند تا آنها مبادرت به چارتر كردن پرواز ها كنند؛ پس این كار خلاف است.
به گفته اسلامی، سازمان هواپیمایی كشوری دی ماه امسال به همه ایرلاین ها اعلام نمود تا یك بهمن فرصت دارند تا پروازهای چارتری را كاهش دهند. این سازمان به ۶ شركت هواپیمایی تذكر كتبی داده است. با این وجود هزینه ایرلاین متأثر از نوسانات ارزی افزایش یافته است؛ بنا بر این می خواهیم برای شركت های هواپیمایی، سرمایه در گردش جذب نماییم تا مسائل مالی خودرا حل كنند و نخواهند بلیت ها را به آژانس ها به صورت چارتری پیش فروش نمایند.
وزیر راه و شهرسازی درباره پیام اخیر رهبر انقلاب گفت: پیام ایشان فرصت مغتنمی برای نسل جوان است كه نقش آفرینی كنند. وزارت راه و شهرسازی باز به پیام رهبر انقلاب، لبیك گفته است كه در این راستا به همه معاونت ها، سازمان ها و شركت های تابعه دستور داده ایم تا سه نفر از نخبگان علمی جوان را برای تصدی پست های مدیریتی معرفی كنند.

1397/11/28
16:00:17
5.0 از 5
4687
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان