مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:

پیش بینی استقبال گسترده از گردشگری دریایی در نوروز ۹۸

پیش بینی استقبال گسترده از گردشگری دریایی در نوروز ۹۸ فراز برج: مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اینكه در تعطیلات بهمن امسال، ركورد تردد روزانه مسافران دریایی شكسته شد، از احتمال افزایش استقبال گردشگران از سفرهای دریایی در نوروز ۹۸ آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، الله مراد عفیفی پور در حاشیه همایش بین المللی توسعه بندر چابهار در جمع خبرنگاران گفت: از آنجائیكه استان هرمزگان ظرفیت های بی شماری در حوزه گردشكری دریایی و مسافرت های دریایی دارد و در طول سال گردشگران زیادی استان هرمزگان را مقصد خود انتخاب می كنند، سازمان بنادر و دریانوردی جهت استفاده بهینه و توسعه ظرفیت گردشگری برنامه های متعددی در سال های اخیر اجرا كرده است.
وی افزود: در این باره می توان به ساخت و نصب اسكله های شناور در ۹ نقطه اشاره نمود كه پارسال انجام شد ضمن آنكه در ۷ نقطه هم در حال ساخت و نصب اسكله های شناور جدید هستیم؛ در ۶ نقطه دیگر هم در حال تكمیل زیرساخت های هستیم كه ۹۰ درصد آن انجام شده و مابقی هم تا قبل از شروع سفرهای نوروزی صورت خواهد گرفت.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اضافه كرد: همه اینها توانسته است كمك نماید پتانسیل و ظرفیت بالقوه گردشگری استان به بالفعل تبدیل گردد و امروز با تقاضای زیاد گردشگری در روزهای پیك گردشگری در استان روبه رو هستیم.
عفیفی پور تصریح كرد: در تعطیلات دهه فجر امسال بیشتر از ۱ میلیون نفر ـ سفر توریست دریایی در استان داشتیم و بیشتر از ۵۰۰ هزار تردد خودرویی به جزایر استان انجام شد.
وی بیان كرد: این نشان داده است ظرفیت گردشگری در استان بسیار مطلوب است و سازمان بنادر و دریانوردی جهت استفاده از این ظرفیت ها زیرساخت های بهینه ای انجام داده است البته ما توسعه این ظرفیت ها را متوقف نكرده ایم و برنامه های دیگری هم داریم باید سایر دستگاه مانند سازمان گردشگری این ظرفیت ها را بیشتر معرفی و در توسعه زیرساخت ها تلاش كند تا مردم در استفاده از این ظرفیت ها بیشتر بهره مند شوند.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: در نوروز ۹۸ پیش بینی می شود بیشتر از نوروز ۹۷ تقاضای گردشگری در استان داشته باشیم. سال قبل ركورد تردد روزانه ۱۳ هزار نفر از بندر شهید حقانی بود اما در همین تعطیلات دهه فجر به رقم ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر در روز رسیدیم كه در روز ۱۹ بهمن امسال از بندر شهید حقانی به سمت جزیره هرمز و قشم محقق شد.
وی با اشاره به اینكه هرمز به مقصد جدید گردشگری تبدیل گشته است كه به سبب ایجاد زیرساخت های گردشگری از طرف سازمان بنادر در این جزیره است، اظهار داشت: در بعضی مواقع حتی تا بیشتر از دو برابر جمعیت جزیره هرمز، توریست به آنجا می رود.
وی با اشاره به اینكه سازمان بنادر درباره قیمت گذاری حمل خودرو، عوارض ورود به مناطق آزاد، سال ساخت خودروهایی كه به منطقه آزاد وارد می شود و میزان ماندگاری خودروها در مناطق آزاد دخل و تصرفی ندارد اظهار داشت: هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت ها نداریم ما تعرفه های بندری داریم كه در ابتدای هر سال اعمال می شود اساسا فعالیت بنادر ما هیچ آورده ای از نظر درآمدی برای سازمان بنادر ندارد و صرفا در امتداد ادای تكالیف و مسئولیت های اجتماعی سازمان است. تعرفه های بخش مسافری سازمان بنادر بسیار اندك و نزدیك به صفر است.
عفیفی پور تصریح كرد: ۱۲ مسیر دریایی گردشگری و مسافرتی در استان هرمزگان داریم تا امروز بیشتر از ۵ هزار و ۷۰۰ صندلی شناور آماده كرده ایم و ظرفیت حدود ۳ هزار حمل درجای خودرو داریم. البته این ظرفیت متغیر است بعضی از كشتی ها در این ایام تعمیرات انجام می دهند یا كشتی های جدید از مسیرهای دیگر به اینجا می آوریم.
وی با اشاره به اینكه دو مسیر بین المللی هم از بندر شهید باهنر به امارات و بند بهمن قشم به عمان داریم اظهار داشت: البته تعداد سفرهای بندر بهمن به عمان كم است در هفته سه برنامه سفر از بندر شهید باهنر به بنادر امارات داریم.
مدیركل بنادر و دریانوری هرمزگان درباره درخواست افزایش قیمت شناورها اظهار داشت: تا كنون من درخواستی از طرف شركت های كشتیرانی مسافری برای افزایش قیمت دریافت نكرده ام.
وی درباره نرخ و میزان نمایش سوخت به شناورها اظهار داشت: شناورهایی كه بین جزیره هرمز و قشم تردد می كنند مشكلی برای نرخ سوخت ندارند در سفرهای داخلی شركت پخش فرآورده های نفتی برمبنای فرمولی میزان سوخت آنها ر تعیین می كند و مشكل سوخت نداریم.
عفیفی پور اظهار داشت: سفرهای خارجی هم با شناور ثانی توسط كشتیرانی والفجر انجام می شود كه آن هم بر اساس فرمول های شركت نفت سوخت دریافت می كند.
وی درباره تورهای دریایی گفت: تشكیل تورهای دریایی بر عهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می باشد اما امكانات و زیرساخت های آن موجود است.
وی با تاكید بر اینكه ظرفیت بندر شهید حقانی ۱۲ میلیون نفر در سال است، اضافه كرد: هم اكنون ظرفیت مناسبی در این بندر برای خدمات دهی گردشگری وجود دارد و مسیرهای آن به جزیره قشم و هرمز است.
عفیفی پور درباره فروش الكترونیكی بلیت شناورها اشاره كرد: هم اكنون در جزیره قشم هرمز و بندر شهید حقانی امكان خرید الكترونیكی بلیت وجود دارد خرید اینترنتی هم بوسیله سایت سازمان بنادر امكان پذیر است و هم اكنون این امكان در سایت باز شده است.
وی درباره ورود ناوگان جدید شناور مسافری گفت: این مساله را در برنامه داریم نوسازی شناورها یكی از برنامه های مهم ماست كه در حال انجام می باشد.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اشاره كرد: برخی شناورهایی كه از نظر سن و سال شرایط استاندارد را نداشته اند از ناوگان خارج كرده ایم و امسال استانداردهای بیشتری را در بخش شناورهای مسافری اعمال می نماییم.

1397/12/08
15:38:42
5.0 از 5
4653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان