مقام مسئول در شبكه بانكی خبر داد:

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نوسازی مسكن سیل زدگان با سود ۴ درصد

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نوسازی مسكن سیل زدگان با سود ۴ درصد فراز برج: مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن با حضور در مناطق سیل زده استان گلستان، از پرداخت تسهیلات نوسازی كامل واحدهای مسكونی تخریب شده در اثر سیل با سود ۴ درصد اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از بانك عامل بخش مسكن، ابوالقاسم رحیمی اناركی با حضور در استان گلستان از مناطق سیل زده استان گلستان همچون شهرستانهای بندر تركمن، آق قلا و روستاهای تابعه، اظهار داشت: وقوع سیل اخیر در استان گلستان وضعیت بغرنج و تأسف باری را برای مردم شریف این استان بوجود آورده است و بدین منظور ما در بانك عامل بخش مسكن در نخستین روزهای این حادثه تمام تلاش خویش را به كار گرفتیم تا در كنار مردم باشیم و بتوانیم برنامه ریزی و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.
وی اضافه كرد: با تخصیص بودجه لازم به منظور تأمین بخشی از تغذیه و اسكان سیل زدگان منطقه، تلاش كردیم تا قسمتی از نیازهای آنان را برآورده نماییم.
رحیمی اناركی خاطرنشان كرد: به صورت حضوری و میدانی حضور یافتیم تا ضمن بازدید از منطقه و اعلام آمادگی برای همكاری، وضع موجود را برآورد و ارزیابی كرده و برنامه ریزی های لازم برای تخصیص اعتبار كافی از جانب بانك به منظور جبران بخشی از خسارت وارده به سیل زده گان كه بعنوان سهمیه به بانك عامل بخش مسكن واگذار می شود، صورت پذیرد و در این راستا بتوانیم گوشه ای از آلام و رنج مردم استان گلستان را كاهش دهیم.
وی تصریح كرد: برآورد میزان تخریب بوجود آمده ناشی از سیل اخیر در حوزه مسكن و ساختمان در ابتدا توسط بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و مجموعه سازمان ها و دستگاه های مربوطه صورت می پذیرد و در این زمینه واحدهای مسكونی كه نیاز به تعمیرات و نوسازی دارند مشخص و تفكیك می شوند و تسهیلات لازم با عنایت به سقف هایی كه اعلام خواهد شد پرداخت و بخشی از تسهیلات به صورت كمك های بلاعوض از محل اعتبارات بنیاد مسكن تخصیص می یابد.
رحیمی اناركی افزود: در واحدهای مسكونی كه نیاز به نوسازی كامل دارند، تسهیلات تخصیصی از نوع قرض الحسنه با نرخ ۴ درصد پرداخت خواهد شد.
گفتنی است، مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن بعد از بازدید از مناطق سیل زده استان طی نشستی در محل مدیریت شعب گلستان در مورد چگونگی و نحوه پرداخت تسهیلات به سیل زده گان استان و مدیریت صحیح آن بخصوص در روزها و ماه های ابتدایی تصمیم گیری كردند.
همچنین در این جلسه مقرر شد تا با تشكیل و استقرار ستاد معین در مكان های مشخص شده به منظور تشكیل پرونده و اعطا تسهیلات به سیل زدگان استان، روند این فرآیند تسریع بیشتری یابد.

1398/01/08
14:45:50
5.0 از 5
4893
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان