معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد:

تسریع در سنددار كردن خانه های ساخته شده در اراضی دولتی

تسریع در سنددار كردن خانه های ساخته شده در اراضی دولتی فراز برج: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن از افزایش روند واگذاری سند به واحدهای مسكونی ساخته شده در اراضی ملی اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از صداوسیما، علی نبیان اظهار داشت: تسریع سند دار كردن واحدهای مسكونی در دستور كار امسال سازمان ملی زمین و مسكن می باشد و همه استان ها مكلف هستند تا این مورد را به صورت جد پیگیری كنند.
وی افزود: نظارت و ارزیابی های دقیقی از عملكرد استان ها صورت می گیرد و امیدوارم تا آخر سال شاهد سرعت بخشی در این اقدام باشیم.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن درباره واحدهای متقاضی سند رسمی اظهار داشت: در گذشته عده ای زمین های متعلق به اراضی ملی را به افرادی فروختند و الان این افراد برای ساخت و ساز با مشكل نداشتن سند روبه رو هستند كه برای حل این مشكل با استان های كل كشور جلساتی برگزار گردید و مصوباتی در این نشست به جهت اینكه حق مردم و دولت تضعیف نشود داشتیم، بر همین مبنا سند دار كردن اراضی با جدیت اجرا می شود.
نبیان درباره رفع تصرف در اراضی ملی در روزهای نوروز اظهار داشت: یگان حفاظت سازمان زمین و مسكن از ۲۷ اسفند گشت هایی را در اراضی ملی داشتند كه در این ایام ۲۱۳ مورد تعرض به اراضی ملی صورت گرفت و از این تعداد ۲۱۱ مورد به مساحت ۲۵۱ هزار متر مربع توسط یگان حفاظت رفع تصرف شد. بیشتر این رفع تصرفات بیشتر در جنوب سیستان و بلوچستان بود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن خاطرنشان كرد: با عنایت به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی برساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی، این سازمان، زمین برای ساخت این واحدها را شناسایی كرده است.
وی افزود: سازمان زمین و مسكن بخش هایی را كه بنیاد مسكن برای ساخت نیازمند زمین است، شناسایی و در اختیار این بنیاد قرار می دهد.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن با اشاره به اینكه در اغلب شهرستان های كشور زمین شناسایی شده است اظهار داشت: در تهران هم زمین هایی در شهرستان ورامین و شهر ری شناسایی و در اختیار سازندگان قرار می گیرد تا هر چه سریع تر ساخت و ساز سرعت گیرد.

1398/01/27
16:54:28
5.0 از 5
4854
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان