رئیس بنیاد مسكن خبر داد؛

تخصیص۲۵۰۰میلیارد برای ساخت۳۰هزار واحد مسكونی در استان های سیل زده

تخصیص۲۵۰۰میلیارد برای ساخت۳۰هزار واحد مسكونی در استان های سیل زده فراز برج: رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، از تخصیص 2500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت 30 هزار واحد مسكونی در چهار استان سیل زده آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا تابش با تشریح آخرین اقدامات سیل در كشور اظهار داشت: بازسازی مناطق سیل زده بلافاصله بعد از اتمام سیلاب، شروع شد. اولویت بازسازی ها واحدهای تعمیری بودند كه در این رابطه تلاش ها در حال انجام می باشد. برای هر واحد مسكونی یا تجاری روستایی یا شهری كه آب وارد آن شده برای تعمیرات ۱۵ میلیون تومان وام و پنج میلیون تومان، كمك بلاعوض در نظر گرفته شده است كه اگر این مبالغ اعطا و بر تخصیص آن نظارت شود، كار با سرعت پیش می رود.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از تخصیص ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه برای ساخت و تعمیر مسكن سیل زدگان از طرف بانك مركزی آگاهی داد و اظهار داشت: با عنایت به روستاهایی كه نیاز و لطمه بیشتری دیده اند، اختصاص این رقم متغیر است كه البته این كار نیز تا زمستان باید به اتمام برسد اما به ترتیب به چهار استان لرستان، گلستان، مازندران، خوزستان به سبب اثرات سیلاب، توجه بیشتری شده است.
وی با اشاره به اینكه این اعتبار برای ۳۰ هزار واحد احداثی شامل چهار هزار واحد شهری و ۲۶ هزار واحد روستایی، ۴۰ هزار واحد تعمیری و ۴۲ هزار واحد معیشتی كافی است، اظهار داشت: سقف تسهیلات برای راه اندازی مسكن در شهرها ۵۰ میلیون تومان و در روستا ۴۰ میلیون تومان است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی افزود: اعتبار اختصاص یافته را در ۲۱ استان، ۲۶۰ شهر و پنج هزار روستا تقسیم كرده و اولویت را برای مناطق مركز سیل گذاشته ایم و در لرستان و خوزستان تمام واحدهای لطمه دیده را تحت پوشش قرار می دهیم.
تابش درباره نمایش تسهیلات بلاعوض اظهار نمود: سقف وام بلاعوض راه اندازی واحدهای مسكونی در شهر ۱۲ میلیون تومان و در روستا ۱۰ میلیون تومان است. همین طور سقف وام بلاعوض ساختمان های تعمیری در شهر و روستا ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده و سقف وام بلاعوض معیشتی هم پنج میلیون تومان است. سقف وام برای جبران هزینه اسكان موقت در شهرها ۱۲ میلیون تومان و در روستاها هم ۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
وی همین طور درباره استان خوزستان و اقدامات انجام شده در این استان اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۲۲۹ واحد در خوزستان نیازمند تعمیر هستند و در مصوبه اخیر در مرحله اول اعتبار هفت هزار واحد تأمین و كار بازسازی آنها نیز شروع شده است.


منبع:

1398/03/03
23:00:41
5.0 از 5
4879
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان