یك مقام مسئول:

بازار تعهدی مصالح ساختمانی بوجود آمد، خرید كلی تزریق مرحله ای

بازار تعهدی مصالح ساختمانی بوجود آمد، خرید كلی تزریق مرحله ای فراز برج: مدیر امور طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن آخرین وضعیت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی به سازنده ها را اعلام نمود.به گزارش فراز برج به نقل از بانك عامل بخش مسكن، محمد حسن مرادی در تشریح آخرین وضعیت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی به انبوه سازان و سازندگان واحدهای مسكونی اظهار داشت: فاز اول راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح، از زیر مجموعه وظایف این بانك در كمك به تسریع راه اندازی این بازار انجام شده و به اتمام رسیده است و الان فعالیت ها جهت راه اندازی این بازار و تكمیل مابقی اقدامات مورد نیاز در این زمینه در بانك مسكن در دست انجام است.
وی با اشاره به اینكه فاز اول اجرای این طرح در بانك عامل بخش مسكن شامل انجام فعالیت های پژوهشی و فاز دوم شامل فعالیت های مربوط به عقد قرارداد در چارچوب بازار تعهدی مصالح ساختمانی است اظهار داشت: برخی پژوهش های لازم به منظور راه اندازی این بازار انجام شده است.
مرادی همین طور از تعیین تكلیف یكی از شركت های وابسته به این بانك جهت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی به سازندگان و انبوه سازان آگاهی داد و اضافه كرد: یكی از شركت های زیرمجموعه بانك عامل بخش مسكن جهت راه اندازی این بازار در نظر گرفته شده است؛ فعالیت های مربوط به شفاف سازی های مالی و سایر عملیات مورد نیاز به منظور مناسب سازی این شركت و آماده سازی آن جهت استفاده از ظرفیت های موجود و همین طور ایجاد ظرفیت های جدید در چارچوب بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی نیز انجام شده است.
مدیر امور طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن افزود: مقرر است این شركت جهت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی با همكاری مشترك بانك و بنیاد مسكن به كار گرفته شود؛ الان این شركت تعیین و حساب های مربوط به آن مشخص شده و جهت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی در حال آماده سازی است.
مرادی با اشاره به اینكه راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی با چند هدف عمده و مطابق با تصمیم دولت و وزارت راه و شهرسازی در دستور كار بانك و بنیاد مسكن قرار گرفته اشاره كرد: نمایش مصالح در مقیاس مورد نیاز انبوه سازان و رفع دغدغه آنها از بابت افزایش قیمت مصالح ساختمانی در نتیجه افزایش هزینه های ساخت و ساز به صورت پیش بینی نشده در طول دوره ساخت كه بعضاً منجر به توقف بعضی از پروژه های ساختمانی به سبب كمبود بنیه مالی می شود یكی از اهداف تعریف شده در تبیین مزایای راه اندازی این بازار است.
وی اضافه كرد: با راه اندازی این بازار مقرر است مصالح ساختمانی مورد نیاز سازندگان و انبوه سازانی كه مبادرت به ساخت مسكن مطابق با الگوی غالب تقاضا در شهرها می كنند پیش خرید شده و با نرخ ثابت در طول پروژه و به نسبت نیازی كه به مصالح وجود دارد به پروژه تزریق شود. ضمن اینكه امكان خرید غیر نقدی (خرید قسطی) مصالح ساختمانی از این بازار برای سازندگان نیز فراهم خواهد شد.
مرادی اعلام نمود: بانك عامل بخش مسكن در امتداد فراهم كردن مقدمات اجرای این سیاست تمام توان خودرا به كار گرفته است و راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی الان در این بانك در حال پیگیری است.
وی یكی از مهمترین راهكارهای ایجاد رونق در بازار معاملات مسكن و همین طور كمك به خانه دار شدن طبقات میان درآمدی جامعه را افزایش ساخت واحدهای مسكونی مطابق با الگوی غالب تقاضا در بازار واحدهای مسكونی مصرفی اعلام نمود.


منبع:

1398/03/08
11:00:41
5.0 از 5
4772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان