از ابتدای مرداد ماه امسال

عوارض دو آزادراه بر طبق پیمایش محاسبه و دریافت می شود

عوارض دو آزادراه بر طبق پیمایش محاسبه و دریافت می شود فراز برج: معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از تجهیز 10 آزادراه به سیستم ستاندن الكترونیكی عوارض آگاهی داد و اظهار داشت: از 31 تیر در 2 آزادراه كرج-قزوین و تهران-ساوه برمبنای پیمایش، عوارض ستاندن می شود.به گزارش فراز برج به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، سید حسین میرشفیع با بیان این خبر اظهار داشت: به دنبال راه اندازی سیستم ستاندن عوارض الكترونیك در چهار آزادراه كشور از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته، نقصها و كاستی های سیستم برطرف و به منظور رفاه حال هموطنان روش های مختلف پرداخت نیز به سیستم اضافه گردید.
وی با تاكید بر عبور بیشتر از ۶ میلیون دستگاه خودرو از این چهار آزادراه از زمان راه اندازی این سیستم اضافه كرد: با عنایت به استقبال هموطنان از ۳۱ تیرماه ۱۰ آزادراه پرتردد دیگر كشور نیز به سیستم ستاندن الكترونیكی عوارض مجهز می شود.
معاون ساخت وتوسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اعلام نمود: آزادراه های مشهد- باغچه، كنارگذر مشهد، زنجان- تبریز، تبریز- ارومیه، تهران- پردیس، قزوین- رشت، ساوه- سلفچگان، قم- كاشان، كاشان- اصفهان و بندرعباس- شهید رجایی در مرحله دوم به این سیستم مجهز خواهند شد.
میرشفیع در توضیح مراحل انجام كار اظهار داشت: الان در حال تهیه و ساخت دروازه های نصب دوربین و جانمایی محل مناسب نصب دوربین ها با شركت های آزادراهی هستیم و به تدریج این ۱۰ آزادراه تا اختتام تیرماه به این سیستم مجهز خواهند شد و تا اختتام سالجاری نیز كلیه آزادراه های كشور به سیستم ستاندن عوارض الكترونیك مجهز خواهند شد.
معاون ساخت وتوسعه آزادراه های شركت ساخت همین طور دریافت عوارض برمبنای پیمایش را از دیگر مزایای این طرح برشمرد و اظهار داشت: در این طرح رانندگان عوارض عبور از یك آزادراه را به صورت كامل پرداخت نمی كنند و نرخ برمبنای مسیر طی شده محاسبه می گردد.
وی اضافه كرد: بزودی در دو آزادراه تهران- ساوه و كرج- قزوین به صورت آزمایشی اجرا می شود و به تدریج در كلیه آزادراه ها اجرا می گردد.
وی افزودن روش های گوناگون پرداخت عوارض الكترونیك را در امتداد رفاه حال هموطنان مفید دانست و بیان داشت: در كنار سایر روش های پرداخت به منظور تسهیل در پرداخت، كارت های اعتباری تحت عنوان آنی كارت در محل عوارضی ها ارائه خواهد شد كه هموطنان می توانند با بیان شماره خودرو و موبایل خود این كارت ها را دریافت و با شارژ كردن آن به صورت دائمی نسبت به پرداخت عوارض اقدام نمایند.


منبع:

1398/03/27
19:14:50
5.0 از 5
4320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان