وزیر راه:

تله خانه های خالی برای منابع كشور، ۲ و دو دهم میلیون مسكن بیشتر از خانوارها داریم

تله خانه های خالی برای منابع كشور، ۲ و دو دهم میلیون مسكن بیشتر از خانوارها داریم به گزارش فراز برج تسنیم نوشت: وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر این كه سرمایه گذاری و ساخت وسازهایی كه هدف مشخصی ندارد یك تله مالی برای منابع كشور است، اظهار داشت: حدود 2.2 میلیون واحد مسكونی بیشتر از خانوارها در كشور وجود دارد.


محمد اسلامی درباب آمار خانه های خالی در كشور، اظهار نمود: آمار خانه های خالی یك بحثی است؛ مركز آمار ایران اعلام نموده تعداد خانه های شناسایی شده برمبنای سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد است. وی افزود: تعداد خانوارها نیز حدود ۲۲ میلیون است، یعنی حدود ۲.۲ میلیون واحد مسكونی بیشتر از خانوارها وجود دارد. وی بیان كرد: سوژه مهم این است كه ببینیم خانه های خالی از چه جنسی است؛ این را باید احصا و شناسایی نماییم. در این راستا برنامه ای را در چارچوب سامانه جامع املاك و اسكان كشور پیگیری می نماییم كه به ستاندن مالیات بر خانه های خالی مالیات منتج می شود. در این صورت مالك خانه به تحرك واداشته می شود و تكلیف خانه خالی را روشن خواهدنمود.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تا این اتفاق نیفتد نمی توان آمار واقعی خانه های خالی را اعلام كرد، چونكه بسیاری از مردم در شهرهای مختلف واحد مسكونی دارند، قسمتی از مردم نیز برای حفظ ارزش پول واحدهایی را خریداری نموده اند. اسلامی با بیان این كه واقعا نمی دانیم اینها چه ماهیتی دارند در پاسخ به این پرسش كه برخی كارشناسان و صاحبنظران بر این باورند باید برای ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا قسمتی از واحدهای مسكونی خالی از سكنه باشد، اشاره كرد: این یك فرض است؛ ما در مال دیگران نمی توانیم برنامه ریزی نماییم. معتقدم سرمایه گذاری و ساخت و سازهایی كه هدف مشخصی در بازار ندارد و برای آن اینقدر خواب اتفاق می افتد یك تله مالی برای منابع كشور است كه باید از آن پرهیز نماییم. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1398/05/24
10:07:49
5.0 از 5
4880
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان