درخواست مشاوران املاك برای افزایش 100 درصدی حق كمیسیون

درخواست مشاوران املاك برای افزایش 100 درصدی حق كمیسیون فراز برج: رئیس اتحادیه مشاوران املاك با اشاره به اینكه كمیسیون فعلی مشاوران املاك نیم درصد است، خواهان افزایش كمیسیون مشاوران املاك به یك درصد شد.به گزارش فراز برج به نقل از صداوسیما، مصطفی قلی خسروی اظهار داشت: پیشنهاد افزایش یك درصدی ­كمیسیون مشاوران املاك به كمیسیون نظارت اتاق تهران داده شده و منتظر تشخیص كمیسیون نظارت است.
وی اضافه كرد: پیشنهاد بدین گونه است كه در صورت امكان در كل معاملات یك درصد باشد و در غیر این صورت برای تمام معاملات نیم درصد كمیسیون دریافت ­شود و همین طور ­برای معاملات تا ۵۰۰ میلیون تومان نیم درصد، از ۵۰۰ میلیون تا­ ۷۰۰ میلیون تومان ۷۵ صدم درصد و از ۷۰۰ میلیون تومان به بالا­ ۲۵ صدم درصد و برای معاملات یك میلیارد تومان به بالا نیز یك صدم درصد ­كمیسیون به مشاوران املاك پرداخت گردد.
وی با تاكید بر اینكه هم اكنون نرخ كمیسیون ها در هر شهری متفاوت می باشد، اظهار داشت: من در زمان دولت دهم مصوبه ای را با امضای وزرای مسكن و صنعت گرفتم كه این حق كمیسیون ها یكسان شود، اما در دوره بعدی اتحادیه كه بنده مسئول نبودم، باردیگر روال را به قبل برگرداندند و هر شهری برای خودش نرخ تعیین می كند.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاك تهران با اشاره به اینكه بنده موافق یكسان شدن نرخ های كمیسیون معاملات در سراسر كشور هستم، اظهار داشت: این پیشنهاد را باردیگر به دولت و وزارت راه و شهرسازی ارائه كرده ایم، اگر این امر با موافقت دولت مواجه شود، نرخ كمیسیون معاملات املاك در سراسر كشور نیم درصد تعیین خواهد شد.
به گزارش فراز برج به نقل از مهر، هم اكنون حق كمیسیون مشاوران املاك بنا بر مصوبه سال ۹۵ كمیسیون نظارت بر اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیم درصد است كه رئیس اتحادیه مشاوران املاك خواهان دو برابر شدن این حق كمیسیون شده است.منبع:

1398/05/30
15:44:10
5.0 از 5
4344
تگهای خبر: شهرسازی , صنعت , كشور , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان