نوآوری در حوزه ساخت و ساز برای كاهش صدمات بلایای طبیعی

نوآوری در حوزه ساخت و ساز برای كاهش صدمات بلایای طبیعی فراز برج: نخستین جشواره ملی نوآوری در حوزه ساخت و ساز دی ماه امسال انجام خواهد شد.به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین از بانك مسكن، زلزله یكی از شاخص ترین بلایای طبیعی است كه خسارات و هزینه های جانی و مالی بسیاری را همراه دارد. كشور ایران نیز به علت قرارگیری روی ۵۷۵ گسل، یك سرزمین زلزله خیز است كه به واسطه این موقعیت، نیازمند تمهیدات ویژه در ساخت و سازها متناسب با شرایط لرزه خیزی كشور است.
طی چند سال گذشته نیز وقوع زلزله های خسارت بار در نقاط مختلف كشور، شرایط نامطلوب بخش زیادی از ساخت و سازها را منعكس كرد؛ موضوعی كه تنها به ساخت و سازهای روستایی باز نمی گردد و در ساخت و سازهای شهری و حتی در انبوه سازی ها نیز نمود و مصداق دارد. مجموعه این موارد نشان دهنده اهمیت بازبینی جدی در اصول و ضوابط ساخت و ساز در كشور است.
در همین راستا شركت توسعه خدمات كارآفرینی مسكن با هدف كاهش لطمه های جانی و مالی در تمام مراحل ساخت و نیز بعد از ساخت و در فاز بهره برداری از بنا، برنامه برگزاری یك جشنواره «محصول محور» در حوزه ساخت و ساز مسكن با رویكرد نوآورانه را در دستور كار خود قرار داده است.
تیم های استارت آپی و علاقمندان به نوآوری در صنعت ساخت و ساز می توانند محصولات ابداعی خویش را به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند. جذب محصولات ابداعی تا تاریخ ۲۸ مهرماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.
پس از داوری اولیه طرح های ارسالی به دبیرخانه جشنواره، تیم های برتر از مزایای متنوعی برخوردار خواهند شد. در این بین یكی از برجسته ترین مزایای حضور در جشنواره مذكور، بهره مندی از فضای حمایتی مذاكره مستقیم با سرمایه گذاران اصلی حوزه مسكن می باشد. هدف از دعوت سرمایه گذاران برای برخورد بی واسطه با صاحبان ایده و محصولات نوآورانه این است كه شركت كنندگان در جشنواره بتوانند محصولات خویش را در مقایسه تجاری به بازار عرضه كنند.
شركت توسعه خدمات كارآفرینی مسكن از میان تمام محورهای متنوع در رابطه با ساخت و ساز، برای نخستین دوره این جشنواره چند حوزه را تعیین كرده كه محصولات در رابطه با این حوزه ها را در جشنواره پذیرش می كند. این حوزه ها عبارتند از: سبك سازی سازه، ارزان سازی مصالح ساختمانی، هوشمندسازی نوین، انرژی در ساختمان، مدیریت زمان پروژه، مدیریت ساخت، طراحی داخلی و تاسیسات نوین.منبع:

1398/07/03
14:24:49
5.0 از 5
5372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان