منطقه 5 ركورددار تعداد معاملات مسكن پایتخت، گرانقیمت ترین منطقه تهران كدام است؟

منطقه 5 ركورددار تعداد معاملات مسكن پایتخت، گرانقیمت ترین منطقه تهران كدام است؟ فراز برج: تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران در شهریورماه سال1398، به 2.8 هزار واحد مسكونی رسید كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 15.3 و 73 درصد كاهش نشان داده است.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین از بانك مركزی، در ماه مورد گزارش متوسط قیمت خرید و فروش یك متر مربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملكی شهر تهران ۱۲۶.۷ میلیون ریال بود كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲.۸درصد كاهش و ۵۶.۵ درصد افزایش نشان داده است. بر طبق این گزارش، تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران در شهریورماه سال۱۳۹۸، به ۲.۸ هزار واحد مسكونی رسید كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۵.۳ و ۷۳ درصد كاهش نشان داده است. گفتنی است، «گزارش تحولات بازار مسكن شهر تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۸»، برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاك و مستغلات كشور است كه توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانك مركزی تهیه و انتشار یافته می شود.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسكونی معامله شده در شهر تهران به تفكیك عمر بنا در شهریور ماه سال ۱۳۹۸ از آن حكایت می كند كه از مجموع ۲۷۸۷ واحد مسكونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۰.۸ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. سهم مذكور در مقایسه با شهریور ماه سال قبل حدود ۳.۰واحد درصد كاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بیشتر از ۱۵ سال افزوده شده است.

توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در شهریور ماه سال ۱۳۹۸ از آن حكایت می كند كه از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۵.۴ درصدی از كل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود مختص كرده است.

همچنین مناطق ۲ و ۱۰ به ترتیب با سه های ۸.۵ و ۸.۴ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در مجموع ۷۲.۲ درصد از كل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در شهریور ماه سال جاری مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵، ۲، ۱۰، ۴، ۷، ۱۴، ۸، ۱، ۱۱) بوده و ۱۲ منطقه باقی مانده ۲۷.۸ درصد از كل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یك متر مربع زیربنای مسكونی معامله شده معادل ۲۵۰.۴ میلیون ریال به منطقه ۱ و كمترین آن با ۵۶.۸ میلیون ریال به منطقه ۱۹ تعلق داشته است.
ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴۲.۳ و ۴۶.۵ درصد افزایش نشان می دهند.
۲۲۶۲۲۶


منبع:

1398/07/09
22:49:51
5.0 از 5
4431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان