از سوی وزیر راه و شهرسازی

قیمت واحدهای طرح ملی مسكن متری ۳ میلیون تومان تعیین شد

قیمت واحدهای طرح ملی مسكن متری ۳ میلیون تومان تعیین شد به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قیمت تمام شده واحدهای مسكونی در برنامه اقدام ملی بین متری 2.5 تا 3 میلیون تومان است.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی اظهار داشت: جامعه هدف ما در طرح اقدام ملی مسكن چهار دهك، شاملِ دهك های ۳، ۴ و ۵ و ۶ هستند در بعضی از استان ها دهك ۷ هم افزوده می شود. درباب دهك های یك و دو نیز تعهداتی داریم كه با بوسیله كمیته امداد و بهزیستی یا بوسیله بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و خیرین مسكن ساز برای راه اندازی واحدهای مسكونی این دو دهك نیز اقدام می شود.
وزیر راه و شهرسازی درباب قیمت تمام شده هر واحد مسكونی و هماهنگ كردن آن با واقعیت روز، اعلام نمود: دامنه قیمت های تمام شده هر متر مربع واحد مسكونی در طرح اقدام ملی بین ۲ و نیم تا ۳ میلیون تومان است كه شامل همه اجزای ساختمان می شود.
وی با اشاره به اینكه حتما نباید زمین ها و اراضی ملی برای راه اندازی طرح اقدام ملی مسكن تخصیص یابد، اظهار داشت: كسانیكه زمین دارند به مشاركت بگذارند و در طرح اقدام ملی مشاركت داشته باشند. اینكار خصوصاً می تواند در بافت های فرسوده موثر عمل كند.
اسلامی تصریح كرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسكن تمامی بانك ها شامل خصوصی و دولتی مكلف شده اند تا تسهیلات مسكن را تخصیص دهند و در اینكار تنها به بانك مسكن اكتفا نشود. در اینكار رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس بانك مركزی به تمامی بانك ها اعلام شده كه تمامی بانك ها باید تا سقف ۲۰ درصد از تسهیلات بانك خودرا به بحث مسكن اختصاص دهند.
وی اضافه كرد: بحث تسهیلات بانكی با شرایطی كه حالا وجود دارد حتی با ۱۸ درصد سود هنوز هم پاسخگوی نیاز بعضی از دهك ها برای تامین مسكن هست. در عین حال تلاش می شود تا بتوان سود تسهیلات را كمتر كرد. هم اكنون، مشكل اساسی، مكان یابی و انتخاب سازندگان است كه قسمتی از آنها انجام در حال انجام می باشد.


منبع:

1398/07/16
15:19:00
5.0 از 5
4761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان