افزایش قیمت بنزین چه تاثیری بر بازار مسكن تأثیر دارد؟

افزایش قیمت بنزین چه تاثیری بر بازار مسكن تأثیر دارد؟ به گزارش فراز برج تسنیم نوشت: نایب رییس اتحادیه مشاوران املاك با بیان این كه پیش از گرانی بنزین، قیمت مسكن به شدت افزایش پیدا كرد، اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین تاثیری بر بازار مسكن ندارد.


حسام عقبایی با یادآوری این كه بازار مسكن در یك ركود غیر تورمی به سر می برد، اظهار نمود: حجم معاملات مسكن امسال در مقایسه با سال های گذشته كاهش قابل ملاحظه ای داشته و به تبع این اتفاق هم قیمت ها در این بخش نزولی بوده است. وی با بیان این كه از آغاز سال تابحال قیمت مسكن ۳۰ تا ۴۰ درصد نقاط مختلف كشور كاهش یافته است، اضافه كرد: تا قبل از افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، همواره قیمت مسكن نزولی بوده و حجم معاملات در هر ماه نسبت به ماه قبل از آن كاهش می یافت. وی افزود: با عنایت به ركود حاكم بر بازار مسكن و اقدام دولت در گران كردن بنزین این سوال پیش می آید كه تأثیر افزایش قیمت بنزین چه تاثیری روی قیمت مسكن خواهد داشت.
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاك در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: فارغ از هر گونه نگاه سیاسی، قیمت مسكن سال قبل و امسال به صورت نامتعارف، غیر منطقی و ناموزون بود و بر مبنای آمار مركز آمار ایران بیشتر از ۱۲۰ درصد افزایش پیدا كرد. عقبایی تصریح كرد: باید به این نكته تاكید شود كه علیرغم افزایش قیمت بنزین، قیمت مسكن فعلا افزایش نمی یابد و در واقع این ظرفیت در بازار مسكن وجود ندارد. وی با بیان این كه قیمت مسكن پیش از افزایش قیمت بنزین به حدی بالا رفته كه قدرت خرید مردم را به شدت كاهش داده و آنها توان ورود به بازار مسكن را ندارند، خاطرنشان كرد: كاهش حدود ۷۰ درصدی حجم معاملات در بازار مسكن طی امسال در مقایسه با سال قبل نشاندهنده كاهش شدید قدرت خرید مردم است. وی اظهار داشت: با عنایت به این موارد، بازار مسكن همچنان روند ركود غیرتورمی خویش را ادامه خواهد داد. ۲۲۳۲۲۵

1398/09/10
20:53:43
5.0 از 5
4413
تگهای خبر: افزایش قیمت , قیمت , كشور , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان