وزیر راه خبر داد

افتتاح آزادراه تهران شمال در دهه فجر

افتتاح آزادراه تهران شمال در دهه فجر به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی با عذرخواهی از مردم به علت تأخیر در افتتاح آزادراه تهران ـ شمال، از بهره برداری این آزادراه در دهه فجر اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در انتها بازدید از نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه با ۳۹۴ شركت در پروژه های حمل و نقلی قرارداد امضا كرده و مجموع این قراردادها به ۲۵ هزار میلیارد تومان می رسد، اظهار داشت: سامانه آزمایشگاهی فنی مكانیك خاك افتتاح شد. پیش از این نتایج آزمایش های بررسی خاك به صورت دستی به پیمانكار داده می شد اما الان كل این فرایند به صورت سیستمی و هوشمند انجام می شود.
وی اضافه كرد: سامانه دریافت عوارض آزادراه بر مبنای پیمایش افتتاح شده و از خودرو ها بر مبنای میزان ترددی كه در آزادراه دارند، عوارض دریافت می شود. به كسانی كه بیشتر از ۴۰ تردد در ماه داشته باشند، تخفیف داده خواهد شد.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، تابحال چهار آزادراه به این سیستم مجهز شده و بزودی ۶ آزادراه دیگر هوشمندسازی خواهند شد.
اسلامی درباره آزادراه تهران ـ شمال اظهار داشت: اولاً من از مردم به علت تأخیر در وعده ای كه داده بودیم و محقق نشد، عذرخواهی می كنم. ما اعلام نموده بودیم كه مقرر است این آزادراه تا قبل از اتمام تابستان زیر بار ترافیك برود كه این اتفاق نیفتاد اما هم اكنون ۳۰۰۰ نفر مشغول فعالیت هستند و اقدامات نظارت، رنگریزی و نصب تابلو و علایم را انجام می دهند.
وی افزود: آزادراه تهران ـ شمال تا دهه فجر به بهره برداری رسمی رسیده و متروی شهر جدید هشتگرد به گلشهر هم در اوایل دی ماه و بعد از آن آزادراه همت ـ كرج به بهره برداری خواهد رسید.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: ساخت قطعه ۲ آزادراه تهران ـ شمال هم در دست انجام است و امیدواریم تا آخر سال آینده محور رفت تونل البرز با هدف كاهش ترافیك این محور به بهره برداری برسد. برای تكمیل قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران ـ شمال به طول ۵۶ كیلومتر، ۲۰هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است.


منبع:

1398/09/25
20:16:11
5.0 از 5
4637
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان