معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۲ هزار كیلومتر راه، راه آهن و آزادراه در دست ساخت است

۱۲ هزار كیلومتر راه، راه آهن و آزادراه در دست ساخت است به گزارش فراز برج مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به اینكه سازمان برنامه در لایحه بودجه هیچ پروژه ای اضافه نكرده است، اظهار داشت: 12 هزار كیلومتر راه، آزادراه و راه آهن در دست اجرا قرار دارد.


به گزارش فراز برج به نقل از مهر، خیرالله خادمی در آخرین روز از نمایشگاه حمل و نقل، لجستیك و صنایع وابسته به تشریح وظایف شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل پرداخت و اظهار داشت: سالانه بیشتر از ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان بودجه برای توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در اختیار دولت قرار می گیرد و حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیز سهم مشاركت بخش خصوصی در آزادراه است. این حجم منابع در شرایطی در نظر گرفته می شود كه ۱۲ هزار كیلومتر راه، آزادراه و راه آهن در دست اجرا قرار دارد.

وی ادامه داد: برای راه اندازی ۱۲ هزار كیلومتر ۲۵ هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است و با عنایت به تعدیل قیمت آنها نزدیك به ۷۰ هزار میلیارد تومان برای پروژه های نیمه كاره اعتبار مورد نیاز است.

مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور بیان داشت: برای تكمیل شبكه حمل ونقلی كشور باید ۳۷۵۰ كیلومتر آزادراه، ۹ هزار كیلومتر مسیر ریلی جدید، ۱۵ هزار كیلومتر بزرگراه ساخته شود و اجرای این حجم از پروژه باید ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار تامین گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: آن دسته از پروژه هایی در اولویت قرار می گیرند كه در شبكه كریدوری داخلی تاثیر بیشتری داشته باشند.

خادمی با اشاره به اینكه در بخش آزادراهی تلاش می شود طی دو سال آینده ۵۸۰ كیلومتر آزادراه ساخت و بهره برداری شود، اظهار داشت: در بخش ریلی نیز در نظر داریم ۵ مركز استان جدید به شبكه ریلی متصل شوند.

خادمی همین طور از امضا توافقنامه ای آگاهی داد كه برمبنای آن قیر مورد نیاز پروژه های اولویت دار تامین و پرداخت مبالغ بوسیله اسناد خزانه و منابع دیگر پرداخت می شود.

مدیرعامل شركت ساخت و توسعه با اشاره به میزان بدهی به پیمانكاران حوزه راهسازی نیز بیان داشت: تا اختتام آذرماه برمبنای صورت حساب های ذی حسابی فقط در شركت ساخت و توسعه نزدیك به ۲۵۰۰ میلیارد تومان بدهی وجود دارد و ۱۵۰۰ میلیارد تومان نیز مربوط به آن دسته از پیمانكارانی می شود كه تا این لحظه صورت وضعیت خودرا ارائه نكرده اند. از طرفی ۷۰۰ میلیارد تومان میزان مطالبات پیمانكاران بخش آزادراهی است. میزان مطالبات پیمانكاران در ادارات كل راه و شهرسازی استانها نیز بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: در مجموع حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانكاران در حوزه ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: سازمان برنامه و بودجه در لایحه بودجه ۹۹ هیچ طرح و پروژه ای را اضافه نكرده و شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور نیز آن دسته از پروژه های دارای اعتبار را انجام می دهد.


منبع:

1398/09/27
14:59:20
5.0 از 5
4556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان