معاون سازمان راهداری خبر داد:

آخرین وضعیت راه ها

آخرین وضعیت راه ها فراز برج: معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مسدود بودن برخی محورهای استان های شرقی از امشب تا فردا بامداد به سبب كولاك جاده ای آگاهی داد.حیدر مطاعی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت راه های كشور گفت: طی سه روز اخیر در بعضی از استانها بارندگی داشتیم كه از شب گذشته و بامداد امروز نیمه شمالی كشور از شمال غرب تا شمال شرق و همین طور نیمه شرقی كشور از خراسان شمالی تا جنوب سیستان و بلوچستان بارندگی شدید داشتیم.
وی اضافه كرد: در محورهای برون شهری استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی بارش ها به شكل برف و در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان به شكل باران گزارش شده كه هم اكنون نیز این بارندگی ادامه دارد و در خراسان رضوی در بعضی از محورها و جاده های استان كولاك نیز گزارش شده است.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان آب رودخانه ها بالا آمده كه سبب شده تا برخی محورهای فرعی زیر آب برود و روی جاده را بپوشاند. از همین رو برخی راه های فرعی این دو استان مسدود است.
وی تصریح كرد: سیلاب به تأسیسات سنگین راه ها و جاده ها خصوصاً پل های جاده ای خسارتی وارد نكرده است.
به گفته مطاعی محورهای زاهدان - میرجاوه، جاسك – كنارك و میناب – جاسك از راه های اصلی مسدود در دو استان جنوب شرقی هستند و باوجود اینكه بارندگی ها شدت یافته اما طبق گزارش سازمان هواشناسی تا اواخر امشب از حجم بارندگی ها در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان كاسته خواهد شد.
معاون سازمان راهداری مشكل اصلی تردد در جاده های برفی و بارانی را محور باغچه – تربت حیدریه در خراسان رضوی و در گردنه رباط سفید این محور است؛ در این منطقه بارش سنگین برف گزارش شده و برخی خودرو ها در گردنه رباط سفید متوقف شده اند كه با همكاری راهداری و پلیس راهور علاوه بر اینكه تردد در این محور مسدود شده در تلاشیم تا این جاده از خودرو ها تخلیه شود. راهداران در این منطقه نیز به خودرو های در برف گیر كرده كمك كرده است. بارش سنگین برف در محور باغچه – تربت حیدریه به صورت كولاك بوده و همچنان به شدت در حال ادامه داشتن است كه به محض فروكش كردن، همه محورهای مسدود آزادسازی خواهند شد.
مطاعی اشاره كرد: گره ترافیكی محور باغچه- تربت حیدریه نیز برطرف شده ولی امشب تا فردا بامداد تربت حیدریه به باغچه مسدود خواهد بود؛ محورهای فرعی این منطقه از خراسان رضوی مانند تربت جام به صالح آباد نیز مسدود هستند.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره كرد: بارش برف هیچ مشكلی برای محورها ایجاد نكرده اما به سبب همزمانی بارش برف با كولاك كه سبب كاهش ایمنی تردد شده است این محورها مسدود اعلام شده است. با این وجود نیروهای راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مرتباً در محورهای خراسان رضوی در تردد هستند تا خودروهایی كه در برف گیر كرده اند را امدادرسانی كنند.


منبع:

1398/10/22
15:52:37
5.0 / 5
3870
تگهای خبر: ایمنی , حمل و نقل , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان