رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد

آغاز ساخت قطعه دو آزادراه تهران-شمال بعد از افتتاح قطعه یك

آغاز ساخت قطعه دو آزادراه تهران-شمال بعد از افتتاح قطعه یك به گزارش فراز برج رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: ساخت قطعه دو آزادراه تهران- شمال را با همكاری دولت و با سهمیه ۵۰ درصدی دولت و بنیاد آغاز خواهیم كرد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، پرویز فتاح كه امروز به همراه محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه از آزادراه تهران-شمال بازدید كرد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه قطعه یك این آزادراه تا تابستان ۹۳ تنها ۱۷ درصد پیشرفت داشت، اظهار داشت: این قطعه بزودی و در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی اضافه كرد: در ۶ ماه گذشته ۵ هزار نفر در این كارگاه مشغول به كار بودند و ۱۷ پیمانكار ایرانی ساخت آنرا برعهده داشتند، ضمن اینكه برآورد شده تا صرفه جویی بسیار بالایی در مصرف سوخت با استفاده از این مسیر به دست بیاید.
فتاح با اشاره به اینكه با ساخت این آزادراه مدل جدیدی از راهسازی عرضه دادیم، اظهار داشت: هم اكنون ابنیه و زیرساخت ها تكمیل شده و تنها نورپردازی و خط كشی باقی مانده است.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه ۵۰ درصد قطعه دو آزادراه تهران-شمال تا ۱۴۰۰ تكمیل می شود، خاطرنشان كرد: نصف عبور و مرور خودرو به شمال كشور تا ۱۴۰۰ به قطعه دو منتقل شده و نیمی دیگر از جاده قدیم تردد خواهند كرد. همینطور پیمانكاران قطعه یك هم به قطعه دو منتقل خواهند شد.
فتاح با تاكید بر اینكه قطعه یك آزادراه تهران-شمال بهمن ماه جاری افتتاح می شود، اضافه كرد: ۵۰ درصد سهم آزادراه با بنیاد مستضعفان بوده و بخشی از این سرمایه گذاری از محل عوارض و قسمتی دیگر از محل منابع دولتی به بنیاد برمی گردد. به محض اینكه دولت سهم بنیاد را بدهد، آنرا هزینه محرومیت زدایی خواهیم كرد.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینكه همین مدل در قطعه دو هم پیاده سازی شده و ۵۰ درصد هزینه ساخت قطعه دو برعهده بنیاد خواهد بود، خاطرنشان كرد: دولت تابحال ۲ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۵۰ درصد قطعه دو تأمین كرده و نیم دیگر را بنیاد تأمین خواهد نمود كه از محل تأمین مصالح و اختصاص سیمان كه تماماً ساخت كارخانه های بنیاد مستضعفان است و همینطور فروش املاك و تسویه مطالبات پیمانكاران به صورت نقدی یا تهاتر با ملك تهیه می نماییم.
به گفته فتاح، با بهره برداری از قطعه یك آزادراه تهران شمال، سالانه ۸۴ میلیون لیتر در مصرف سوخت، صرفه جویی خواهد شد.

1398/11/01
18:59:29
5.0 از 5
4568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان