خبر مهم برای پذیرفته شدگان مسكن ملی

خبر مهم برای پذیرفته شدگان مسكن ملی به گزارش فراز برج معاون مسكن و ساختمان با تاكید بر اینكه از فردا 16 بهمن سابقه سكونت پنج ساله متقاضیان غیرقطعی مرحله اول پروژه اقدام ملی طبق جدول زمانبندی و برمبنای حروف الفبا بررسی خواهد شد، اظهار داشت: مرحله دوم ثبت نام امسال انجام می شود.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، روز گذشته، ۱۴ بهمن ماه بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، پیامكی به متقاضیانی كه در مرحله اول پروژه اقدام ملی مسكن، واجد شرایط شناخته شدند، ارسال شد. برمبنای آن متقاضیان باید نسبت به تكمیل مدارك خود با مراجعه به سایت tem.mrud.ir اقدام نموده و با تطبیق مدارك و بررسی شرط چهارم كه شامل پنج سال سابقه سكونت در محل موردتقاضای مسكن می باشد ثبت نام نهایی خودرا انجام دهند. در همین خصوص، محمود محمودزاده معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفتگویی، به تشریح جزئیات بیشتری برای تكمیل مدارك و همین طور شیوه اعتراض آن دسته از متقاضیانی كه برایشان پیامك ارسال نشده است، پرداخت. اردبیل، خوزستان، سیستان و بلوچستان و كرمان پیشتاز بیشترین متقاضی معاون مسكن وساختمان وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: در ثبت نام مرحله اول، استان های اردبیل با ۶۶ درصد، خوزستان با ۶۴ درصد و استان های سیستان وبلوچستان و كرمان مشتركا با ۶۲ درصد بیشترین متقاضیان واجدشرایط را به خود اختصاص دادند. محمودزاده با اشاره به اینكه استان های سمنان با ۳۵ درصد، خراسان جنوبی با ۳۹ درصد، و استان مركزی با ۴۱ درصد كمترین آمار متقاضی واجدشرایط را در مرحله اول ثبت نام به خود اختصاص دادند، اضافه كرد: در استان تهران ۴۶.۵ درصد واجد شرایط شناخته شده و ۵۳.۵ درصد جزو حذف شدگان بودند. بررسی سابقه سكونت پنج ساله متقاضیان بگفته معاون وزیر راه و شهرسازی، یكی از بررسی ها برای استانها باقیمانده است كه شامل سابقه پنج سال سكونت در محلی است كه متقاضیان ثبت نام كرده اند كه این مورد باید بررسی شود. محمودزاده اشاره كرد: پیش بینی می شود با بررسی آن شرط نیز، ریزش هایی در متقاضیان غیرقطعی مرحله اول رخ دهد. معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این مطلب كه پالایش مرحله اول مربوط به آمارهایی است كه شامل سبز بودن فرم ج، عدم مالكیت و استفاده نكردن از تسهیلات بانكی است، توضیح داد: روز گذشته، ۱۴ بهمن به تمامی واجدان شرایط در مرحله اول ثبت نام پیامك ارسال شد. از فردا ۱۶ بهمن، متقاضیانی كه پیامك دریافت كرده اند باید به سایت tem.mrud.ir بازگشت كنند. در سایت جدول زمانبندی حضور متقاضیان و آدرسی كه باید برای تكمیل و تطبیق مدارك به آن مكان، بازگشت كنند درج شده است. وی با تاكید بر اینكه تلاش شده تا بازگشت مردم و مراحل ثبت نام به دقت صورت گیرد، اظهار داشت: در سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن زمان حضور در نمایندگی ها و یا ادارات كل، برمبنای حروف الفبا، زمانبندی شده است. محمودزاده افزود: آن دسته از متقاضیانی كه در شهرهای كوچك و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر هستند به نمایندگی ها و یا ادارات كل بنیاد مسكن كه آدرس و زمان آن قید شده است بازگشت می كنند. همین طور آن دسته از متقاضیانی كه در شهرهای بزرگتر هستند یا به ادارات كل و یا نمایندگی هایی كه بنیاد مسكن معرفی می كند، بازگشت خواهند كرد. در شهرهای جدید نیز متقاضیان به نمایندگی شركت های عمران شهرهای جدید بازگشت می كنند. بگفته معاون وزیر راه و شهرسازی، متقاضیان در نمایندگی های تعیین شده، تشكیل پرونده داده و برمبنای شرایطی كه در سایت اعلام شده اصل مدارك و با اسكن ارائه شده مطابقت داده می شود. در صورتی كه همه مدارك تكمیل و مطابقت داشته باشد و تعهد محضری كه باید بدهند آماده باشد پرونده تكمیل و متقاضیان برای تشكیل پرونده به بانك معرفی می گردند.
آورده اولیه متقاضیان ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است وی اشاره كرد: متقاضیان باید در این مرحله ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه داشته باشند. آورده های اولیه متقاضیان در حسابی به نام خودشان باز می شود و پس از آن نیز متقاضیان به پروژه ها معرفی خواهند شد. برمبنای قراردادی كه بین سازنده و متقاضی بسته می شود جدولی ابلاغ می شود كه مشخص می كند، متقاضیان باید در چه مراحلی چه میزان آورده دیگر علاوه بر تسهیلات بانكی به حساب خود واریز نمایند. معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفتگو درباب متقاضیانی كه واجد شرایط شناخته نشدند نیز توضیحاتی را ارائه كرد و اظهار داشت: برای متقاضیانی كه پیامك دریافت نكرده و واجدشرایط شناخته نشده اند، نیز امكان اعتراض برقرار است. این دسته از متقاضیان باید اول اسفند به سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن مراجعه نموده و دلیلهای رد تقاضای خودرا مشاهده كنند. محمودزاده اشاره كرد: چنانچه بهر دلیلی اشتباهی رخ داده باشد مانند افرادی كه برای مسكن مهر ثبت نام كرده و فرم ج آنها قرمز شده در حالی كه هیچ واحدی به آنها تخصیص نیافته است، تقاضایشان ثبت و رسیدگی های لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت. معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور درباب ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسكن نیز توضیح داد: تلاش می نماییم پیش از اختتام سال مرحله دوم ثبت نام پروژه اقدام ملی مسكن، صورت گیرد. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1398/11/16
15:24:16
5.0 از 5
4278
تگهای خبر: پروژه , تسهیلات , حساب , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان