ساخت خانه برای 200 هزار كارگر شروع می شود

ساخت خانه برای 200 هزار كارگر شروع می شود به گزارش فراز برج تسنیم به نقل از معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی نوشت: اول دی ماه 98 تفاهم نامه ای بین وزیرراه و وزیركار بمنظور راه اندازی 200 هزار واحد مسكونی كارگری منعقد شد.


محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در جریان انعقاد تفاهم نامه با وزیر كار برای راه اندازی ۲۰۰هزار واحد مسكونی كارگری اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسكن یك طرح فراگیر است كه همه اقشار جامعه را مورد هدف قرار می دهد. تفاهم نامه هایی هم كه در این خصوص منعقد می شود هدف این است كه به صورت پیوسته تامین مسكن را انجام دهیم.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی نیز درباره این تفاهم نامه با اشاره به ۱۴میلیون خانوار در جامعه كارگری، اظهار داشت: باید از ظرفیت های قانونی و اصل ۳۱ قانون اساسی برای تامین مسكن كارگران استفاده نمائیم. الان سه میلیون و ۳۰۰ هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی، یك میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بازنشسته صندوق بازنشستگی و بالغ بر ۱۴ میلیون خانوار در جامعه كارگری حضور دارند كه نسبت به تامین مسكن این گروه ها تكلیف قانونی داریم. پس طی این تفاهم نامه ۲۰۰ هزار واحد مسكونی را در عرض سه سال برای كارگران راه اندازی می نماییم.
شریعتمداری اشاره كرد: قانون كار، مجموعه وزارت كار را برای تامین مسكن كارگران مكلف كرده است. همین طور تكالیفی برای دولت در بخش تامین منابع گذاشته شده كه باید از همه این ظرفیت ها استفاده نمائیم.

آغاز ساخت ۲۰۰ هزار مسكن كارگری
ابراهیم صادقی فر، معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره این تفاهم نامه می گوید: برنامه های زیادی در حوزه كارگری دیده شده كه مهمترین آن بحث تامین مسكن كارگری است.
صادقی فر اظهار داشت: در زمینه تامین مسكن كارگری طبق تفاهم نامه ای كه با وزارت راه داشته ایم قرار شد ساخت ۲۰۰ هزار مسكن كارگری را عملیاتی نماییم كه این اقدام شروع شده است.
به گزارش تسنیم، مطابق اظهار وزیركار مقرر است از ظرفیت شركت شهرك های صنعتی برای تامین مسكن كارگران با به كارگیری ظرفیت كارفرمایان شهرك های صنعتی استفاده خواهد شد. وی با اشاره به جمعیت ۴۳ میلیون نفری كارگری كشور اظهار داشت: حدود سه میلیون و۳۰۰ هزار نفر بازنشسته تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی و ۱.۵میلیون نفر نیز تحت پوشش صندوق بازنشستگی كشور هستند كه برای تامین مسكن مجموعه جامعه كارگری، بازنشستگی و مستمری بگیران از ظرفیت های دولتی، كارفرمایی و تعاونی های مسكن كارگری به صورت منظم و سازماندهی شده استفاده خواهیم كرد. بخشنامه تامین مسكن كارگران منتظر تصویب دولت علی خدایی، نماینده كارگران در شورای عالی كار درباره مشكلات تامین مسكن كارگران اظهار داشت: ماده ۱۴۹ قانون كار به تامین مسكن برای كارگران مربوط است و بخشنامه مربوطه سالهاست كه تدوین و تهیه نشده است و سوم دی ماه ۹۸ این بخشنامه در شورای عالی كار تهیه و منتظر تصویب دولت می باشد. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1398/11/16
23:16:44
5.0 از 5
4469
تگهای خبر: احداث , ساخت , شهرسازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان