واكنش فتاح به گمانه زنی ها درباره تاثیرگذاری بنیاد مستضعفان در گرانی املاك

واكنش فتاح به گمانه زنی ها درباره تاثیرگذاری بنیاد مستضعفان در گرانی املاك به گزارش فراز برج تسنیم نوشت: رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شایعه گران شدن املاك به واسطه مزایده های این نهاد واكنش نشان داد.


سید پرویز فتاح با اشاره به ظلم خاندان پهلوی و وابستگانشان و تصاحب زمین های بسیاری با زور اظهار نمود: خراسان جنوبی در زمان رژیم گذشته منتسب بود به اسدالله علم وزیر دربار كه خیلی از زمین ها را تصرف كردند و به نام زدند. برخی از مشكلات درباره این زمین ها حل شده و بسیاری از موارد هم هنوز حل نشده است. این مشكل را ما باید حل نماییم و واقعا بنای ما این است كه از این زمینها و منافع آن برای نفع مردم و توسعه استان استفاده گردد. وی با بیان این كه فلسفه بنیاد همانطور كه روی اسم آن است، برای مستضعفان و محرومان و مردم است به قسمتی از خدمات این بنیاد در استان خراسان جنوبی اشاره نمود و اضافه كرد: بنیاد مستضعفان به صورت سنتی در این استان خدماتی داشته و كارهایی انجام داده كه خدماتش در حوزه های مختلف شامل بهداشتی، ورزشی، آموزشی و... ادامه پیدا می كند.

وی با اشاره به اضافه شدن شهرستان درمیان به مناطق هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان، اشاره كرد: در كنار این خدمات، به پیشنهاد مسئولان استان در شهرستان درمیان مستقر می شویم و هركاری لازم باشد برای توسعه این شهرستان انجام خواهیم داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره بناهای میراث فرهنگی كه در زمین های بنیاد مستضعفان قرار دارد، اظهار داشت: اگر این املاك و اماكن تاریخی در اختیار میراث فرهنگی است، حتما وظیفه آنهاست كه مبادرت به مرمت این بناهای تاریخی كنند. البته اگر ملكی در اختیار بنیاد است و میراث فرهنگی آنرا ثبت تاریخی كرده باشد، ما موظفیم این املاك را حفظ نماییم تا تعیین تكلیف شود و مشكلی دراین زمینه وجود ندارد.

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش قیمت زمین و املاك در اثر مزایده های این بنیاد، اشاره كرد: در همه ایران قیمت ملك بالا رفته است. آیا در آنجاها هم مزایده بنیاد موجب شده؟ متوسط گیری كنند كه قیمت ملك در بیرجند نسبت به 3 سال قبل چقدر گران شده، در نقاط دیگر ایران هم ارزیابی كنند. حتما اینطور نیست كه افزایش قیمت ملك در بیرجند بیشتر از سایر نقاط كشور باشد. وی تصریح كرد: تمام تلاش ما این است كه منافع مزایده های بنیاد مستضعفان برای مردم استان باشد. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1398/11/19
22:30:18
5.0 از 5
4055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان