وزیر راه و شهرسازی:

۷۲۰كیلومتر بزرگراه راه اندازی كردیم

۷۲۰كیلومتر بزرگراه راه اندازی كردیم به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه هدف استكبار جهانی به زانو درآوردن ایران است، اظهار داشت: نقشه آمریكا برای خاورمیانه بزرگ تمام شده است.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت یاد امام راحل، شهدای گرانقدر انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینكه شهید سردار سلیمانی یكی از نمادهای اقتدار جمهوری اسلامی است كه با حمایت الهی توانست در این عصر حاضر با سرپنجه تدبیر نقشه های پیچیده و چند لایه استكبار جهانی را با رهبری حكیمانه مقام معظم رهبری نقش بر آب كند، تصریح كرد: این اقدامات و این دستاورد برای اقتدار كشور ما سرمایه كمی به حساب نمی آید. مهمترین نقشه ای كه آمریكایی ها برای منطقه و كشور ما در سر دارند، كوچك كردن ایران بزرگ است و این اندازه برای آنها غیرقابل تحمل است. در غیر این صورت دلیلی ندارد كه استكبار به ما این همه مزاحمت و هزینه تحمیل كند و همه حرف این است كه یك ایران عزتمند كه سلطه پذیر نیست را برنمی تابند. هنوز هم آمریكایی ها در حسرت برگشت و سلطه بر ایران هستند و تمام حرف آنها سلطه و پذیرش است كه حضرت امام راحل با رهبری خودشان و بیداری ملت مقتدر و دارای عزت نفس مان، این عدم سلطه پذیری را نشان دادند.
اسلامی با اشاره به اینكه سلطه پذیری در فرهنگ ایران جایی ندارد و این عزت و سربلندی را امروز باید قدردان باشیم، اظهار داشت: درست است كه مسائل، موانع، مشكلات و نارسایی هایی داریم اما نباید موجبات كفر نعمت پدید آید. اگر قرار بود تحت فرمان و سلطه آمریكا باشیم ضرورتی به انقلاب نداشتیم. پس از انقلاب باید تا آخر بایستیم كه راه عزت و سربلندی ایران مان همین ایستادگی است. اگر مروری بر دستاوردهای انقلاب داشته باشیم موارد زیادی وجود دارد. در جشن انقلاب باید قدردان این دستاوردها باشیم كه اگر این طور نباشد در حق خودمان كوتاهی كرده ایم.
وی اضافه كرد: نقشه آمریكا برای خاورمیانه بزرگ تمام شده و اختتامیه آن به شهادت رساندن ناجوانمردانه سردار سلیمانی بود كه رسماً مسئولیت آنرا پذیرفتند. پس از آن معامله بزرگ قرن را شروع كردند كه یك نقشه افتضاح تر و شكست خورده تر از خاورمیانه بزرگ است. در خاورمیانه بزرگ طرح این بود كه از كنار اسرائیل كشورها را تجزیه كنند. این نقشه شامل لبنان، سوریه، عراق و ایران بود كه با تبدیل به كشورهای كوچك توسط عناصر دست نشانده آمریكایی اداره و بدون مزاحمت كاملاً فرمان پذیر باشند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه نگاه استكبار جهانی به كشورهای خلیج فارس همان «گاوه شیرده» است، اظهار داشت: غربی ها از داشتن نفت و ذخایر منطقه لذت می برند و می خواهند این منابع را به مجانی ببرند. در آن روزها ۶.۵ میلیون بشكه نفت صادر می كردیم. كشوری كه كمتر از ۳۰ میلیون جمعیت داشت و پول نفت در صندوقی بود كه برای خریدهای ایران تخصیص داده بودند كه مورد نظر آمریكا بود. برنامه ای كه خودشان وضع می كردند اجرایی می شد و نه برنامه ای كه مدنظر ملت ایران بود. مستند می توان گفت امروز هم برای كشورهای همسایه شرایط به این صورت است.
وی افزود: هدف استكبار محقق نشد و به جای نشستن در خانه نگذاشتیم ایجاد عمق استراتژیك برای آنها كه همه عالم برای شان این عمق است و منافع را برای خودشان می دانند، صورت عملی پیدا كند. به همین خاطر به صراحت با زور و دیپلماسی می گویند كه ایران منافع آمریكا را به خطر انداخته است. ما در چنین عصری زندگی می نماییم و اینگونه القا می شود كه ایران با مناسبات جهانی همخوانی نداشته و صلح جهانی را به خطر انداخته ایم. حضور جمهوری اسلامی در منطقه هیچ چیز نیست جز ضدیت با مداخله بیگانه كه هدفش برهم زدن نظم، امنیت و آرامش ملت ایران است.
اسلامی اضافه كرد: ما در چنین فضایی زندگی می نماییم كه امروز جنگ از نوع اقتصادی می باشد. ایران هیچ موقع بعد از انقلاب بیشتر از ۳ میلیون بشكه نفت نفروخته است و جمعیت ما ۸۰ میلیون است. فروش نفتی كه اگر در بودجه كشور نگاه كنید در این دوره با مفروضات بودجه یك تا ۱.۵ میلیون بشكه در روز است. الان در چنین شرایطی هستیم و اگر لطف الهی و ایثار و همراهی مردم نبود اساسا به آسانی نمی توانستیم به آسانی از این بحران ها عبور نماییم. جنگ اقتصادی كه آمریكایی ها اعلام می كنند، چیزی نیست كه شعار باشد و آنها هدف شان را به صراحت اعلام نمودند. آنها می خواهند ارزش ملی پول ایران را به صفر برسانند تا نارضایتی مردم به حداكثر برسد و هرگونه خدماتی كه برای رفاه جامعه و برای توسعه و بهبود وضعیت ایران و توسعه باشد همه آنها را كنترل و متوقف كنند. این مورد را بعنوان یك تصمیم مدیریتی با استفاده از تمام ظرفیت هایی كه در اختیار دارند یا به خدمت گرفتند، اعمال كرده و كنترل می كنند. به همین خاطر اجازه انجام ساده ترین كار را نمی دهند اما ما در مقابل این جنگ اقتصادی مهم ترین كاری كه باید انجام می دادیم این بود كه قید وابستگی را به صورت قاطع بزنیم. از همه ظرفیت های درونی خودمان استفاده نماییم و كشور را در راه توسعه قرار دهیم.
احداث ۷۲۴ كیلومتر بزرگراه جدید
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به دستاوردهای این وزارتخانه اظهار داشت: در همین شرایط و در همین سال در وزارت راه و شهرسازی با عنایت به همه محدودیت هایی كه از نظر بودجه وجود دارد، در هر استانی كه سفر داشته باشید، پروژه های این وزارتخانه به صورت كامل فعال ادامه دارد. از آغاز سال تاكنون و تا آخر سال حدود ۷۲۴ كیلومتر به بزرگراه های كشور اضافه كردیم. این شامل لطف خداوند و همه همكاران و مشاوران و پیمانكاران است.
وی افزود: از آغاز سال حدود ۱۰۰ كیلومتر راه روستایی راه اندازی، تكمیل، و افتتاح كردیم و تا آخر سال اگر فصل اجازه دهد همین میزان كار انجام می شود. در همین نهضت تا سال ۹۹ حداقل ۳۵۰۰ كیلومتر به راه های روستایی اضافه خواهد شد.
اسلامی با اشاره به افتتاح آزادراه تهران-شمال در ایام آینده اظهار داشت: پروژه آزادراهی تهران – شمال كه یكی از افتخارات مهندسی كشور است و ارزش مالی آن ۱۰ هزار میلیارد تومان است، تا روزهای آینده با حضور رئیس جمهور افتتاح می گردد. همینطور ادامه اتوبان همت كه یكی دیگر از پروژه های تأثیرگذار با عیار بالا در زندگی مردم است، به افتتاح می رسد.
وی اضافه كرد: كنارگذر جنوبی تهران كه ۱۶۰ كیلومتر است و یكی از آزادراه هایی است كه روی ترافیك چند استان همچون تهران تاثیر دارد، تا آخر دولت به بهره برداری خواهد رسید. این آزادراه از آبیك تا چرمشهر با اتصال به چند اتوبان شمالی و جنوبی روی آمد و شد و ترافیك تهران و البرز تاثیر بسزایی خواهد داشت. این قطعه در كنار آزادراه تهران – شمال حدود ۶۵ كیلومتر راه شمال را كوتاه تر می كند و به صورت معدل ۱۰ لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین را به دنبال خواهد داشت كه در سال ۸۶ میلیون لیتر بنزین است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه راه آهن در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: بیست و سومین استانی كه بناست به راه آهن متصل شود، استان اردبیل بود كه ریل گذاری آنرا هفته پیش شروع كردیم. تا آخر دولت، هزار كیلومتر به ۱۴ هزار كیلومتر خط ریل كشور اضافه می شود.
وی افزود: در بحث پروژه های مسكن چند روز قبل ۱۰ هزار واحد را در پردیس تحویل دادیم كه از چند سال قبل مردم منتظر تحویل این واحدها بودند. همچون پروژه های مسكنی كه در برنامه قرار گرفت كه به یك برنامه و جریان عظیم تبدیل شد كه مردم صاحبخانه شوند.

1398/11/21
13:54:47
5.0 از 5
4390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان