یك مقام مسئول به مهر خبر داد

آغاز ضد عفونی اتوبوس ها، ترمینال ها و مجتمع های بین راهی از امروز

آغاز ضد عفونی اتوبوس ها، ترمینال ها و مجتمع های بین راهی از امروز به گزارش فراز برج مدیركل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از ابلاغ بخشنامه مقابله با ویروس كرونا به ناوگان حمل و نقل عمومی، پایانه های مسافری و مجتمع های بین راهی در روز جاری اطلاع داد.داریوش باقرجوان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه از امروز (یكشنبه ۳ اسفند) بخشنامه رعایت موارد بهداشتی برای مقابله با ویروس كرونا به شركت های حمل و نقلی ابلاغ گردیده، تصریح كرد: به شركت های حمل و نقل مسافری اعلام نموده ایم در تمام زمینه هایی كه می تواند از بروز زمینه های انتقال یا ابتلای ویروس كرونا به مسافران حمل و نقل عمومی، پیشگیری كند، حداكثر دقت در سالم سازی محیط اعمال شود.
وی اضافه كرد: این بخشنامه شامل همه ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس و خودرو های سواری عمومی كرایه پلاك «ع» (تاكسی های بین شهری) شده و تمامی سطوح تماس دست مسافران، رانندگان و خدمه شامل دستگیره ها، سگك و كمربندهای ایمنی، صندلی ها و … هر چه سریع تر می بایست ضد عفونی شود.
مدیركل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان كرد: این بخشنامه باید در هر بار كه رانندگان یا مالكان ناوگان جاده ای قصد مسافرگیری دارند، پیش از انجام سفر، اجرا شود مراكز بهداشت استان ها هم نظارت و راهنمایی های لازم را بر پایانه های اتوبوسرانی با همكاری شركت های حمل و نقل جاده ای و ادارات كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها خواهند داشت.
وی در مورد پایانه های مسافری هم خاطرنشان كرد: پایانه های مسافری در اختیار شهرداری هاست كه با همكاری آنها و بخش خصوصی شامل شركت های حمل و نقلی و تشكل های صنفی مقرر است فرایند ضد عفونی پایانه ها و ترمینال های مسافری هم مستمرا صورت گیرد.
باقرجوان با تاكید بر اینكه مقرر است به هیچ عنوان از لیوان و ظروف دائمی استفاده نشده و همه ظروف، یكبار مصرف شوند، اظهار داشت: شركت های حمل و نقلی باید به تعداد كافی ماسك در اختیار رانندگان قرار دهند و اگر احساس كردند مسافری مشكوك است، او را در محیطی با فاصله از سایر مسافران قرار دهند؛ رانندگان و میهمانداران هم می بایست در طول سفر از ماسك و دستكش یكبار مصرف استفاده و اصول بهداشتی را رعایت نمایند. شركت های حمل و نقلی هم حتما به میزان كافی دستمال كاغذی در اتوبوس ها قرار دهند.
این مقام مسئول در مورد پذیرایی از مسافران در داخل اتوبوس ها خاطرنشان كرد: باآنكه بخشنامه های مربوطه از سال های قبل وجود داشته، اما باز هم در بخشنامه در رابطه با مقابله با ویروس كرونا تاكید كرده ایم تا در بسته بندی های یكبار مصرف صورت گیرد و شرایط نگهداری بهداشتی آنها رعایت شود. در هنگام بلیت فروشی هم چنانچه شركت های حمل و نقلی با مسافران مشكوك برخورد كردند، به مراكز بهداشت استان ها اطلاع رسانی كنند. مقرر است نمایندگان دانشگاه های علوم پزشكی در پایانه های مسافری مستقر شوند چون پایانه های یكی از حساس ترین مراكز انتقال ویروس ها و عفونت ها محسوب می شوند.
وی یكی دیگر از مراكزی كه در بخشنامه سازمان راهداری، رعایت موارد بهداشتی در آنها تاكید شده را مجتمع های رفاهی بین راهی عنوان و اظهار نمود: ادارات كل راهداری استان ها مرتباً با همكاری نماینده های ادارات بهداشت مبادرت به بازرسی مستمر از مجتمع های بین راهی خواهند كرد. ضد عفونی كردن شیرآلات و سرویس های بهداشتی الزامی است و می بایست در كنار استفاده از مواد شوینده، ژل های دست ضدعفونی كننده هم در سرویس های بهداشتی مجتمع های بین راهی قرار داده شود.
باقرجوان تاكید كرد: به ادارات كل راهداری استان های «های ریسك» در زمینه انتقال ویروس كرونا مانند قم، مركزی و گیلان هم دستورات خاصی در زمینه ممانعت از تردد یا توقف و مسافرگیری اتوبوس ها و دیگر ناوگان عمومی، خارج از پایانه های مسافری تأكیدات خاصی ابلاغ گردیده است.

1398/12/04
23:05:00
5.0 از 5
4436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان