كدام واحدهای مسكونی مشمول پرداخت مالیات جدید می شوند؟

كدام واحدهای مسكونی مشمول پرداخت مالیات جدید می شوند؟ به گزارش فراز برج فارس به نقل از مدیر كل دفتر اقتصاد مسكن نوشت: افزایش درآمدهای نفتی منجر به ورود سرمایه ها به بخش مسكن و تولید واحدهای لوكس شد.


فرزانه اصلانی مدیر كل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینكه وقتی درآمدهای نفتی زیاد می شود نتایج آن سرمایه گذاری در واحدهای مسكونی می شود اظهار داشت: متاسفانه در یك دوره ای از اقتصاد كشور این مورد بیشتر شد و منجر به تولید واحدهای مسكونی لوكس شد. وی ادامه داد: برخی بانكها هم وارد مسكن شدند و منجر به بیشتر شدن واحدهای خالی از سكنه شد. اصلانی اظهار داشت: این مورد سبب شد تا تجمع و شكاف میان عرضه و تقاضا ایجاد شود پس به هر حال ابزار سامانه املاك می تواند به ما كمك نماید كه اگر كسی سرمایه گذاری می خواهد انجام دهد اشكالی نیست اما باید واحدهایی تولید نماید كه توانایی خرید باشد و اگر واحد لوكس می سازد باید مالیات خالی ماندن آن را هم پرداخت كند.
مدیر كل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: با رونمایی از سامانه املاك در ۲۹ بهمن با حضور وزیر راه و شهرسازی این سامانه از منظر نرم افزاری آماده است تا اطلاعات لازم را از دستگاههای ذیربط دریافت كند و به اطلاعات سازمانها متصل شود. اصلانی تصریح كرد: این سامانه می تواند به خوبی با شناسایی واحد های خالی از سكنه از آنها بابت خالی ماندن مالیات دریافت كند. به گقته وی در لایحه بودجه ۹۹ همینطور مقرر است از واحدهای لوكس هم مالیات دریافت شود حتی اگر آن واحد مسكونی خالی نباشد. وی تصریح كرد: سامانه املاك می تواند كشور را در حوزه سیاستگذاری كمك نماید و مشخص نماید كشور چه تعداد مسكن و چه تعداد مالك داریم و كشور را در تعادل بازار مسكن كمك نماید. اصلانی افزود: با شناسایی واحدهای خالی از سكنه و عرضه آنها می توانیم تعادل را به بازار مسكن تا حدودی برگردانیم وی اظهار داشت: ۲۴ میلیون خانوار داریم و ۲۷ میلیون مسكن داریم اما نكته ای كه هست این است كه دو میلیون و ۵۷۰ هزار مسكن خالی داریم پس سامانه املاك می تواند اطلاعات كشور را در بخش مسكن به ما به خوبی بدهد چون كه به ما می تواند نشان دهد كه این ساخت و ساز ها اكثرا برای تولید ثروت بوده است. اصلانی افزود: پس نباید تمام كارها را به بازار بسپاریم و این منطقی نیست پس ورود دولت هم ضروری می باشد. چون كه وقتی حاشیه سود برای واحدهای لوكس زیاد می شود بازار به این سمت حركت می كند. وی خاطرنشان كرد: به هر حال سامانه املاك و طرح اقدام ملی مسكن می توانند به تعادل سازی بازار مسكن كمك كنند ولی اینكه بگوییم سامانه املاك به تنهایی می تواند تعادل را به بازار مسكن برگرداند صحیح نیست. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1398/12/09
23:08:14
5.0 از 5
3791
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان