وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

دو هزار واگن و كشنده داخلی به ناوگان كشور اضافه می شود

دو هزار واگن و كشنده داخلی به ناوگان كشور اضافه می شود به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سال جاری در بخش ریلی، دو هزار دستگاه واگن و كشنده تولید داخل به ناوگان كشور افزوده شده و همینطور بیشتر از هزار كیلومتر راه روستایی هم ساخته خواهد شد.به گزارش فراز برج به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی در پنجمین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید سازمان برنامه و بودجه كه اختصاص به بررسی طرح های وزارت راه و شهرسازی داشت، تصریح كرد: اولویت دادن به طرح های نیمه تمام در حوزه راه های ریلی، جاده ای، روستایی و تكمیل طرح های بندری و ساخت شناورهای بومی و همینطور ساخت و تكمیل چهارصد هزار واحد مسكونی را در سال جهش تولید از مهمترین برنامه های وزارت راه و شهرسازی دانست.
اسلامی تصریح كرد: در بخش مسكن، سال جاری صد هزار واحد مسكونی در بخش بافت های فرسوده و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در بخش طرح ملی تأمین مسكن ساخته خواهد شد كه نقشی مهم در تحرك بخشی به اقتصاد كشور در صنایع مختلف در رابطه با ساخت و ساز خواهد داشت.
وی از رئیس سازمان برنامه و بودجه خواست به روال سابق حداقل ۲۰ درصد منابع بانك ها به تسهیلات مربوط به ساختمان و مسكن تخصیص یابد تا این بخش از ركود بیرون برود.
وزیر راه و شهرسازی همینطور با اشاره به اینكه ۸۵ اقدام شاخص در ۷ محور برای سال جهش تولید درنظر گرفته شده است اضافه كرد: در بخش ریلی سال جاری دو هزار دستگاه واگن و كشنده تولید داخل به ناوگان كشور افزوده می شود و همینطور بیشتر از هزار كیلومتر راه روستایی هم ساخته خواهد شد.
وی اظهار داشت: ساخت ماشین آلات راهسازی با شركت هپكو كه پیش تر در چارچوب قراردادی تنظیم شده علاوه بر اینكه باعث خروج این شركت و همكاران قطعه ساز آن خواهد شد باعث نوسازی ناوگان خواهد شد.
اسلامی تكمیل راه آهن خواف - هرات را همچون طرح های قابل افتتاح در سالجاری دانست و اضافه كرد: یكی دیگر از طرح های مهم در بخش ریلی، ساخت و تكمیل راه آهن میانه - بستان آباد است كه باعث كم شدن فاصله میان دو شهر تهران و تبریز خواهد شد و این مسیر را بیشتر از ۱۱۴ كیلومتر كاهش داده است و زمان سیر را بیشتر از ۵ ساعت كوتاه می كند.
گفتنی است؛ در این نشست طرح های در دست اقدام و قابل بهره برداری تا آخر سال ۱۳۹۹ بررسی و مقرر شد كه نحوه تخصیص بودجه به این طرح ها در چارچوب یك تفاهمنامه مشترك، حداكثر تا آخر فروردین مبادله شود.

1399/01/13
21:25:40
5.0 از 5
3160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان