سقف تسهیلات مسكن افزایش یافت

سقف تسهیلات مسكن افزایش یافت فراز برج: مدیر عامل بانك مسكن از بسته جهش تولید در سال 99 كه برای رونق بخشی به بازار مسكن و ساختمان است رونمایی نمود.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از از بانك مسكن، ابوالقاسم رحیمی اناركی، ضمن اشاره به سیاست های اعتباری بانك در سال جدید كه بر محور تامین نیاز تسهیلاتی عرضه كننده ها و تولیدكنندگان واحدهای مسكونی ارزان قیمت شهری طراحی شده است، اعلام نمود: ما در بانك مسكن برای انجام وظیفه در راه تحقق شعار سال جدید كه توسط مقام معظم رهبری ارائه شده است، بسته مالی مشخصی را طراحی نموده ایم كه جهت و سمت و سوی برنامه های بانك در سال ۹۹ را تعیین می كند. هدف این بسته اثرگذاری مثبت اقتصادی بر جامعه بویژه بر بخش مسكن و ساختمان بمنظور تحقق جهش تولید خواهد بود.
مدیر عامل بانك مسكن با اعلان اینكه بسته جهش تولید طراحی شده دربانك مسكن شامل ۲۲ جزء مهم و كلیدی است، اضافه كرد: در گام اول سقف تسهیلات ساخت واحدهای مسكونی در سال ۹۹ را تا ۴۷ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش دادیم با این هدف كه تورم ساختمانی برای سازندگانی كه مبادرت به عرضه واحدهای مسكونی ارزان قیمت برای اقشار هدف می كنند با دریافت این تسهیلات بتوانند از پس بخش قابل توجهی از هزینه های ساخت و ساز بربیایند.
رحیمی اناركی اولویت اعطای تسهیلات با سقف های بالا را شامل حال سازندگان حرفه ای و دارای صلاحیت عنوان نمود و اظهار داشت: هر چقدر دامنه فعالیت این سازندگان در بازار ساخت و ساز افزایش پیدا كند، كیفیت واحدهای مسكونی و خانه هایی كه به بازار مسكن و متقاضیان عرضه می شود نیز تقویت می شود. تسهیلات ساخت همین طور با اولویت پروژه هایی كه متناسب با الگوی مصرف خانوار (واحدهای كم متراژ) طراحی می شود، به سازندگان پرداخت خواهد شد.
بگفته مدیرعامل بانك مسكن، در این بسته یك مشوق برای سازندگانی كه از تكنولوژی های جدید ساختمانی استفاده می نمایند در نظر گرفته شده و آن نرخ سود تسهیلات است كه یك واحد درصد به آنها تخفیف داده می شود.
در بسته مصوب بانك مسكن برای جهش تولید در سال ۹۹، ۱۴۰ هزار فقره تسهیلات برای اجرای طرح اقدام ملی تولید مسكن در نظر گرفته شده است.

محور مهم دیگر این بسته، رونق زایی در پروژه های نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده سراسر كشور است. برای این منظوربانك مسكن در سال جدید ۵۰ هزار فقره تسهیلات برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسكونی در بافت های فرسوده به سازندگان این پروژه ها اعطا می كند. این تسهیلات بدون نیاز به سپرده گذاری به پروژه های تخریب و نوسازی در بافت های فرسوده سراسر كشور پرداخت می شود.
بانك مسكن بر طبق این بسته، ماموریت خودرا برای تحقق شعار سال ۹۹، صرفاً به پروژه های مسكن سازی محدوده نكرده است بلكه می خواهد قسمتی از پروژه های زیرساختی كشور كه توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا می شود را نیز تامین مالی كند. برای این منظور ۱۰ هزار میلیارد تومان از طرح های زیرساختی این وزارتخانه توسط بانك مسكن و بعد از ستاندن مجوزهای لازم از مراجع ذیربط تامین مالی خواهد شد.
بگفته رئیس هیئت مدیره بانك مسكن، تداوم عملیات فروش اموال مازاد و تملیكی جهت افزایش توان تسهیلات دهی و استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه همچون صندوق زمین و ساختمان برای تامین مالی قسمتی از منابع مورد نیاز طرح های بزرگ بخش مسكن و ساختمان و همین طور انتشار ۲ هزار میلیارد تومان اوراق رهنی و اوراق بهادار جهت افزایش توان بانك برای تامین مالی بخش مسكن، سه محور دیگر بسته جدیدبانك مسكن می باشد.
رحیمی اناركی اشاره كرد: بانك مسكن در سال جدید سامانه تامین مالی زنجیره تامین صنعت ساختمان را پیاده سازی می كند و نقش عاملیتی این بانك در بخش مسكن و ساختمان پررنگ از همیشه خواهد شد.
همین طور استفاده از روش های جدید تامین مالی همچون تامین مالی زنجیره ای در بخش مسكن و ارائه الگوهای جدید ساخت برای تامین مسكن در استطاعت اقشار هدف جامعه همچون محورهای دیگر بسته جدیدبانك مسكن می باشد.
آنطور كه مدیر عامل بانك مسكن می گوید، این بانك در سال ۹۹ برای كمك ویژه به بنگاه های تولیدی و صنعتی در راه دستیابی به جهش تولید، شرایط مربوط به گشایش اعتبارات اسنادی و صدور انواع ضمانتنامه ها را تسهیل می كند تا شرایط برای واردات مواد اولیه مورد نیاز صنعت، برقرار شود.
انعقاد قراردادهای كارگزاری با بانكهای داخلی جهت توسعه كارهای ارزی و مجازی سازی خدمات در پرداخت تسهیلات نیز محورهای دیگر بسته بانك مسكن می باشد.
رحیمی اناركی همین طور از اعطای مهلت به شركت های تولیدی بدهكار جهت تسویه مطالبات بانك در سال ۹۹ آگاهی داد كه این اقدام ویژه بانك مسكن می تواند در نقش یك فرصت بانكی به تولیدكنندگان زمینه تداوم فعالیت آنها را بوجود بیاورد. ۲۲۳۲۲۷

1399/01/15
21:40:04
5.0 از 5
3616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان