طرح مسكن ملی تهران چه زمانی به اتمام می رسد؟

طرح مسكن ملی تهران چه زمانی به اتمام می رسد؟ به گزارش فراز برج تسنیم نوشت: خلیل محبت خواه با یادآوری این كه در مرحله اول پس از ابلاغ برنامه اولیه طرح ملی مسكن، برنامه استان تهران تأمین زمین برای 73 هزار واحد بود، اظهار نمود: برای 66 هزار متقاضی پذیرش شده مرحله اول، زمین مناسب موجود است.


خلیل محبت خواه با بیان این كه به دنبال افزایش ظرفیت تولید مسكن از محل ریزش متقاضیان و انصرافی ها هستیم، اضافه كرد: تمام پروژه های طرح ملی مسكن استان تهران در چارچوب فروش اقساطی 5 ساله زمین است. یك بخش از قرادادهای ساخت و ساز اقدام ملی در بحث مشاركت جای می گیرد و بخشی هم به صورت واگذاری زمین 99 ساله بوده كه در چارچوب انجام تفاهم با ارگان ها برای تأمین مسكن كاركنان آنها و تكمیل پروژه های نیمه تمام و... انجام می شود. وی خاطرنشان كرد: هدف از توضیح سرفصل های اصلی طرح اقدام ملی مسكن این است كه مخاطب بداند طرح ملی مسكن، اقدام ملی «تولید مسكن» است. یعنی محرك، ابزارهای مختلفی همچون وام، فروش اقساطی زمین، اجاره 99 ساله زمین، تعیین تكلیف پروژه های نیمه تمام، قراردادهای مشاركتی روی زمین های با ارزش كارشناسی و قیمت بالاست كه به تحریك تولید مسكن در كشور و افزایش عرضه كمك می نماید. وی خاطرنشان كرد: زمین های تخصیص داده شده به طرح ملی مسكن در شهرهای دماوند، صفادشت، شریف آباد و فیروزكوه، كیلان و پیشوا به بنیاد مسكن تحویل شده كه در مراحل طراحی و دریافت پروانه قرار دارد.
مدیركل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به این كه مقرر است 11 هزار واحد توسط بنیاد مسكن و 2 هزار واحد توسط ستاد اجرایی فرمان امام عملیاتی شود، اظهار نمود: برنامه ریزی ما برای تحویل واحدهای طرح اقدام ملی مسكن 2 ساله است، اظهار داشت: امیدواریم باقیمانده پروژه های طرح اقدام ملی مسكن تهران هم در اوایل سال 99شروع شود و پیش از آخر سال 1400 با كمك سازنده ها به متقاضیان تحویل شود. محبت خواه از كلنگ زنی واحدهای طرح ملی مسكن در تهرانسر طی بهار و تابستان سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: اگر زمین در جای مناسب، یعنی در بافت شهری یا نزدیك به بافت شهری انتخاب شود، به این مفهوم است كه آب و برق و گاز در مجاورت زمین وجود دارد و این گونه نیست كه نزدیك ترین تاسیسات زیربنایی به پروژه ما 5 كیلیومتر آن طرف تر باشد. ما تجربه مسكن مهر را گذرانده ایم و این تجربیات بطور قطع چراغ راه مان قلمداد می شود. وی ادامه داد: بدون شك سوال خیلی از مردم این است كه چطور طرح اقدام ملی در مقایسه با طرح مسكن مهر كه 10 ساله به پایان رسید، مقرر است طی 2 سال به پایان برسد. باآنكه طرح استان تهران بزرگ مقیاس است اما این طرح را در شهرستان ها خردتر و كوچك تر كرده ایم. ضمن اینكه این طرح در زمین های داخل بافت شهری یا چسبیده به بافت طرح اجرا می شود و احتیاج به آوردن زیرساخت ها نخواهیم داشت در نتیجه زمان در بحث اجرا قابل مدیریت است. وی با بیان این كه از متقاضیان طرح ملی مسكن می ×واهیم این طرح را جدی بگیرند، افزود: بخشی از هزینه ساخت مسكن را متقاضیان تعهد می كنند. متقاضی باید در نظر داشته باشد این مبالغ را بموقع پرداخت كند. اگر آورده های مالی متقاضیان بموقع به پروژه ها تزریق نشود، سبب طولانی شدن پروژه می شود و خستگی دست اندركاران و متقاضیان می شود. 223227

1399/01/25
16:10:28
5.0 از 5
2995
تگهای خبر: ابزار , اجاره , پروژه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان