یك مقام مسئول خبر داد

ساخت متروی پردیس سال جاری شروع می شود

ساخت متروی پردیس سال جاری شروع می شود به گزارش فراز برج مدیركل دفتر حمل و نقل و ترافیك شركت عمران شهرهای جدید از آغاز ساخت متروی شهر جدید پردیس از جانب قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) امسال اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا توكلی با اشاره به اینكه اغلب شهرهای جدید در اطراف كلان شهرها بوجود آمده اند و مقرر است جمعیت سربار این شهرها را جذب كنند، اظهار داشت: این شهرها نیازمند یك سیستم حمل و نقل سریع، آسان و انبوه برای اتصال شهر مادر با شهر جدید هستند.
وی اتصال ریلی شهرهای جدید به شهرهای مادر را از سیاست های چند سال گذشته شركت عمران شهرهای جدید خواند و با اشاره به بهره برداری از متروی شهر جدید هشتگرد پارسال بعنوان یكی از پروژه های بزرگ شركت عمران در حوزه حمل و نقل اضافه كرد: سال جاری هم چند پروژه اجرایی بزرگ در دستور كارمان داریم.
توكلی متروی شهر جدید پردیس را مهم ترین پروژه حمل و نقلی شركت عمران شهرهای جدید امسال خواند و عنوان كرد: این خط مترو، پروژه ویژه ای است كه بخش زیادی از مسیر آن به شكل تونل راه اندازی خواهد شد و عملیات اجرایی آن مقرر است كه از سال جاری آغاز شود تا بتوانیم بخش اعظم سفرهای جاده ای پردیس به تهران و بالعكس را به ریل منتقل نماییم.
وی حفظ محیط زیست، كاهش تصادفات و هم كاهش مصرف سوخت را همچون آثار مهم راه اندازی این خط مترو برشمرد و با اشاره به اینكه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء هم برای ساخت این خط به صورت مشاركتی اعلام آمادگی كرده است، ابراز امیدواری كرد، عملیات اجرایی این پروژه بزودی آغاز شود.
مدیركل دفتر حمل و نقل و ترافیك شركت عمران شهرهای جدید تكمیل خط متروی شهر جدید پرند را دیگر اولویت سالجاری شركت عمران شهرهای جدید خواند و اظهار داشت: الان دستگاه اجرایی ساخت و تكمیل این خط مترو، شهرداری تهران است و این خط تا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) كار شده و از آنجا تا پرند نیمه تمام باقی مانده است. ما در دو سال قبل به شهرداری تهران برای تكمیل این خط، اعلام آمادگی كرده ایم تا سرمایه گذاری در این خط كه با هدف نهایی جذب مسافران شهر جدید پرند انجام شده است كارایی لازم را داشته باشد.
وی تصریح كرد: خط مترو از شهر آفتاب تا فرودگاه كارایی لازم را ندارد و باید به شهر پرند متصل شود تا اثربخش شود و سهم كافی از ترافیك ورودی تهران را كم كند. حومه تهران نیازمند اجرای چنین خطوط حومه ای است.
توكلی با اشاره به اینكه اعتبارات عمرانی كه در بودجه برای تكمیل این خطوط دیده شده، رقم ناچیزی است در حالیكه هزینه قطارهای برقی بسیار سنگین است، افزود: در مورد متروی شهر جدید پرند حالا در حال رایزنی و انجام مذاكره با شهرداری تهران هستیم تا بتوانیم دستگاه اجرایی مسؤول ساخت این خط را تغییر دهیم و تكمیل خط را به دو بخش تقسیم نماییم. بدین صورت كه تكمیل خط از فرودگاه تا شهر جدید پرند به شركت عمران شهرهای جدید واگذار شود تا بتوانیم با استفاده از منابع مالی شركت خط متروی پرند را به بهره برداری برسانیم.


منبع:

1399/02/01
13:59:35
5.0 از 5
2932
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان