اولین واحدهای مسكن ملی چه زمان افتتاح می شوند؟

اولین واحدهای مسكن ملی چه زمان افتتاح می شوند؟ فراز برج: وزیر راه و شهرسازی از افتتاح اولین سری طرح اقدام ملی مسكن در خرداد و تیر امسال آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی درباب طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: الان در سراسر کشور با آماده سازی زمین، راه اندازی ۲۳۰ هزار واحد مسکونی در حال انجام می باشد، بدین معنا که در بعضی از مناطق آماده سازی زمین و در بعضی مناطق ساخت خانه ها در حال انجام می باشد. وی با اشاره به اینکه اولین سری افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن در خرداد و تیر امسال انجام می شود، اضافه کرد: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در دو مرحله انجام شد که در مرحله دوم محدودیت تعداد برداشته شد و با وجود بحران کرونا، ثبت نام به شکل نامحدود و به دو شکل سامانه اینترنتی و سامانه پیامکی انجام شد. حالا زمین آماده شده به شکل فردی و یا گروهی به متقاضیان واجد شرایط واگذار می شود تا به راه اندازی مسکن اقدام نمایند. اسلامی افزود: راه اندازی واحدهای طرح اقدام ملی مسکن با مشارکت مردمی، و با حمایت های سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور و بنیاد مسکن در شهرهای کوچک و سازندگان خوشنام در شهرهای بزرگ و مراکز استانها راه اندازی می شود. امید است تا برمبنای وعده ای که داده شد، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی دهک های چهار تا هفت با این روش در زمان مقرر تحویل متقاضیان شود. عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: تصمیم ما در سال ۹۹ این است که به رونق بخش مسکن اقدام نماییم. بنا بر این نیز به سازندگان و سرمایه گذارانی که زمین آماده و یا واحدهای مسکونی نیمه تمام و آماده دارند، اعلام نموده ایم که می توانند در اقدام ملی مسکن با دولت مشارکت داشته باشند و به این طرح متصل شوند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه، طرح اقدام ملی برای دهک های یک تا سه با کمک سازمان های حمایتی، و برای دهک های ۴ تا ۷ با کمک انواع پروژه ها همچون زمین ۹۹ ساله، زمین مشارکتی اجرایی و علمیاتی خواهد شد، توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی آمادگی کامل دارد تا با پروژه های مختلف و مشارکت مردم، طرح اقدام ملی مسکن را به سرانجام برساند. وی هدف از مشارکت بیشتر مردم را در طرح اقدام ملی مسکن، رونق و تحرک تولید مسکن در شهرهای گوناگونی که پروژه های مسکن راکد دارند، عنوان نمود و اظهار داشت: بار دیگر از سازندگان و سرمایه گذارانی که زمین و یا واحدهای مسکونی آماده واگذاری و یا واحدهای نیمه تمام دارند دعوت می نماییم تا برای مشارکت با وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن به ادارات کل راه و شهرسازی استان خود مراجعه و اعلام آمادگی کنند تا طرح های آنها نیز در مدار تولید مسکن قرار بگیرد. وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که برنامه وزارت راه و شهرسازی برای ماه های آتی که فشار تقاضا به بخش عرضه مسکن می آید و با بحران کرونا این مساله تشدید شد، چیست؟، اظهار داشت: بیش از یک میلیون نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند. در مرحله دوم با برداشتن محدودیت ها، تلاش شد تا عده بیشتری در طرح مشارکت کنند و ثبت نام برای همه متقاضیان صورت گیرد. تلاش هایی انجام شده است که متقاضیان واقعی را بتوانیم در این طرح مشارکت بدهیم. حالا، افرادی که در حساب پس انداز مسکن یکم، پس انداز کرده اند در اولویت هستند و به این طرح متصل می شوند. اسلامی افزود: علاوه بر این اقدامات، کارت اعتباری مصالح نیز فعال گردیده است تا بتوان به این طریق، منابع خفته تولید کننده نیز در مدار تولید مسکن قرار بگیرد. در واقع امکان فروش اقساطی، هم به تولید کننده در تولید مسکن و فروش واحدهای راه اندازی شده کمک نماید و هم کمک می نماید تا سرمایه در گردش به وجود بیاید. وی توضیح داد: آورده ۲۵ درصدی سرمایه گذار برای دریافت وام و تسهیلات در شورای پول و اعتبار اصلاح شده است و این اصلاح با این هدف بوده تا مشارکت کنندگان، آورده کمتری در ابتدای کار داشته باشند و آورده متقاضیان در پروژه ها، به تامین هزینه های ساخت کمک نماید. این ها فرصت هایی هستند که از طرف وزارت راه و شهرسازی و مجموعه دولت برقرار شد تا فرصت ساخت و ساز بیشتر شود. اسلامی اشاره کرد: تسهیلات بانک، آورده متقاضیان، سازنده و کارت اعتباری، توامان کمک می نماید تا ساخت و ساز رونق پیدا کند. در عین حال با سازمان نظام مهندسی ساختمان توافق کرده ایم تا تخیف بدهند. با شهرداری نیز توافق کرده ایم تا درباب پروانه های ساختمانی تخفیف بدهند. همین طور در بافت فرسوده تسهیلات جدیدی که به وجود آمده است، و تخصیص دومی که آقای نوبخت کمک کردند و از محل صندوق توسعه ملی پرداخت می شود، یقینا، سبب تحرک بخشی به رونق تولید مسکن می شود و اینها غیر از مسکن مهر خواهد بود و چالش های مسکن مهر را نخواهد داشت. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/02/09
23:36:58
5.0 از 5
2776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان