غیر از این دو گروه، كسی خانه نمی خرد سرمایه گذارها و سفته بازها

غیر از این دو گروه، كسی خانه نمی خرد سرمایه گذارها و سفته بازها به گزارش فراز برج دنیای اقتصاد نوشت: تحقیقات میدانی نشان می دهد، در كل، بازار معاملات مسكن كشور و به خصوص شهر تهران الان در محاصره و تسلط سفته بازان قرار دارد.به چند دلیل عمده عملا خریداران مصرفی قادر به ورود به بازار مسکن و انجام معامله نیستند و تنها درصد کمی از معاملات خرید و فروش آپارتمان هم اکنون از جانب خریداران مصرفی انجام می شود. الان عمده خرید و فروش های واحدهای مسکونی در بازار معاملات مسکن پایتخت بین سفته بازها صورت می گیرد. ضمن آنکه تعداد فایل مناسب برای خرید بسیار محدود است و به محض ورود فایل به بازار از جانب سفته بازها مورد معامله قرار می گیرد. همین مبحث نوسانات قیمتی در اردیبهشت ماه را به دنبال داشته است.
علاوه بر سفته بازها بخش دیگری از معاملات مسکن از جانب سرمایه گذاران ملکی انجام می شود. تفاوت این گروه از متقاضیان بازار مسکن با سفته بازها در این است که سفته بازها ملک را خریداری نموده و با قیمت بالاتر در مدت زمان کم به صورت مجدد در بازار به فروش می رسانند. اما سرمایه گذاران به دنبال معاملات ملکی مکرر نیستند و واحد خریداری شده را دست کم به مدت دو تا سه سال یا به صورت خالی نگه داشته یا به بازار اجاره عرضه می کنند.
اما تقاضای مصرفی چندانی الان در بازار مسکن پایتخت و عمده شهرهای کشور حضور ندارد. علت این مورد افزایش شکاف بین قدرت خرید متقاضیان مصرفی و قیمت مسکن و ناتوانی خریداران از خرید واحدهای مسکونی به دنبال نوسانات قیمتی از یکسو، کمبود فایل مناسب برای خرید ازسوی دیگر و همینطور حضور بعضی از متقاضیان مصرفی در بازار سهام و سرمایه گذاری در بورس به انگیزه تقویت قدرت خرید برای حضور در بازار مسکن می باشد. 1717


منبع:

1399/03/05
13:37:23
5.0 از 5
2818
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان