رئیس جامعه هتلداران مطرح كرد؛

هتلها گران نمی شوند

هتلها گران نمی شوند به گزارش فراز برج جمشید حمزه زاده اظهار داشت: نرخ اقامت در هتل ها به رغم افزایش هزینه ها تا مهر سال ۹۹ گران نمیشود.جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور درباره افزایش نرخ اتاق هتل ها در روزهایی که فعالیت مراکز اقامتی به رغم شیوع کرونا مجاز شده است به خبرنگار مهر اظهار داشت: با وجود اینکه به علت استفاده هتلداران از مواد گندزدا، تب سنج، چکاپ کامل کارکنان، ضدعفونی کردن اتاق ها و جانمایی تونل ضدعفونی حداقل ۲۰ درصد به هزینه ها هتل ها اضافه شده است اما هم اکنون تا مهر ماه سال ۹۹ قصد افزایش نرخ نداریم. پیش از سال هم افزایش نرخ نداشتیم. فقط مهر سال ۹۸ نرخ بالا رفت. حتی همان زمان هم بعضی از هتل ها افزایش نرخ نداشتند. چون برایشان به صرفه نبود.
وی در ادامه اظهار داشت: حالا ضریب اشغال هتل ها در بعضی از استان ها کمتر از ۱۰ درصد است و بعضی از استان هایی که مسافر دارند این ضریب به کمتر از ۴۰ درصد می رسد. فقط در بعضی از مناطق مانند شمال کشور و یا جزیره کیش میزان اقامت مسافران خوب بود که ضریب هتل های آنها هم به بالای ۵۰ درصد نرسید. حالا فعالیت هتل های کشور مجاز است منتها بعضی از هتل ها خودشان نمی خواهند باز کنند.
وی با تاکید بر اینکه از لحاظ مقررات و ضوابط منعی برای فعالیت هتل ها وجود ندارد اظهار داشت: برای بعضی از هتلداران بازگشایی مراکز اقامتی توجیه اقتصادی ندارد و مشخص نیست تا چه زمانی بسته خواهند بود. حداقل این را می دانیم که بعضی از هتلداران در استان های گرمسیر تا مهر ماه باز نمی کنند مانند برخی از هتل های جزیره کیش که گفته اند فصل تابستان هم مسافر کمی دارند و تا مهر ماه باز نمی شوند.
حمزه زاده اظهار داشت: هتل ها مسائل بهداشتی را رعایت می کنند حتی کارکنان به علت حفظ سلامت خود حتما به این پروتکل ها اهمیت می دهند.
رئیس جامعه حرفه ای هتلداران کشور درباره ورود هتل های کپسولی به ایران هم اظهار داشت: باید روی این مورد کار کارشناسی انجام گیرد. برای من به شخصه این مورد حل نشده که اولاً چه نیازی به ورود ظرفیت جدید هتلی بود و اینکه چطور به این نیاز رسیده اند آن هم در وضعیتی که هتل ها خالی هستند و می دانیم حداقل تا آخر سال این روند ادامه دارد.


منبع:

1399/03/29
12:18:51
5.0 از 5
2914
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان