معاون سازمان بنادر و دریانوردی:

به دنبال بازگشت ارز موردنیاز صادركنندگان و واردكنندگان كالا هستیم

به دنبال بازگشت ارز موردنیاز صادركنندگان و واردكنندگان كالا هستیم معاون امور بندری واقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی بازگشت ارز مورد نیاز صادركنندگان و واردكنندگان كالا و كاهش قیمت تمام شده كالا را دو مزیت حاصله از تخفیفات تعرفه ای عنوان نمود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، فرهاد منتصر کوهساری که به منظور شرکت در جلسه بررسی مشکلات و چالش های حوزه بندری و اقتصادی بندر شهید رجایی و بازدید از طرح های عمرانی و توسعه ای این بندر به هرمزگان سفرکرده بود، اظهار داشت: بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان و کاهش قیمت تمام شده کالا دو مزیت مهم حاصله از تخفیفات تعرفه ای است که سازمان بنادر و دریانوردی در جهت توسعه صادرات و ترانزیت در نظر گرفته است.
وی با اشاره به تخفیفاتی تعرفه ای درنظر گرفته شده به منظور توسعه صادرات و ترانزیت در بنادر کشور، اظهار نمود: سازمان بنادر و دریانوردی در جهت پشتیبانی از صادرات کنندگان و واردکنندگان مواد اولیه، تخفیفات تعرفه ای را به منظور پشتیبانی از بخش خصوصی در نظر گرفته و نرخ پایه THC را تا ۱۰ درصد کاهش داده است.
وی بیان نمود: این تخفیفات در بخش صادرات تا ۲۵ درصد و در بحث ترانزیت هم ۵۰ درصد در نظر گرفته شده تا بتوانیم کالاهای بیشتری را وارد بنادرکشورکرده و به کشورهای هدف ترانزیت نماییم.
عضو هیت عامل سازمان بنادر ودریانوردی با اشاره به رونق کانتینرهای یخچالی در بنادر کشور، تصریح کرد: از آنجایی که امروز شاهد رونق صادرات محصولات از راه کانتینرهای یخچالی هستیم بنابراین بمنظور کمک و تقویت صادرات در این بخش و هزینه های مترتب (حقوق و عوارض) شناورهای یخچالی وهمچنین THC کانتینرهای یخچالی، طرحی را برای کل بنادر کشور در دست مطالعه داریم.
این مقام مسئول همینطور از برگزاری جلسه ای به منظور تدوین بسته های جدید حمایتی از جانب سازمان بنادر و دریانوردی طی هفته جاری اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی صورت گرفته جلسه ای بدین منظور اواسط هفته آینده برگزار می شود که نتایج حاصله از تصمیمات متخذه را در وقت مقتضی اعلام خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا، بازدید از طرح توسعه بندر شهید رجایی، پروژه های عمرانی بندری و همینطور بازدید از روند راه اندازی سه پست اسکله نفتی از دیگر برنامه های معاون امور بندر و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در مسافرت به هرمزگان بود.


منبع:

1399/06/21
11:09:29
5.0 از 5
1893
تگهای خبر: اقتصاد , بندر , پروژه , ترانزیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان