خبر مهر تأیید شد؛

وزیر صنعت از واگذاری شركت های آذرآب، هپكو و واگن پارس اطلاع داد

وزیر صنعت از واگذاری شركت های آذرآب، هپكو و واگن پارس اطلاع داد وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: دولت به دنبال واسپاری آذرآب، هپكو و واگن پارس بر مبنای اصل ۴۴ قانون اساسی است.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی در نشست پیگیری مشکلات شرکت های آذرآب، هپکو و واگن پارس که با حضور استاندار مرکزی و نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان این مطلب اضافه کرد: هپکو، آذرآب و واگن پارس مجموعه کارخانجات استراتژیکی برای کشور هستند که متأسفانه با مشکلات عدیده مدیریتی در چند سال گذشته روبه رو بوده اند.
وی با اشاره به اینکه این ۳ شرکت مهم باید به مجموعه های توانمندی که توانایی مدیریت آنها را دارند، واگذار شوند، اظهار داشت: مسؤلان دولت مجدانه خواستار پیگیری و رفع مشکلات این سه مجموعه مهم و فعال شدن آنها هستند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه رفع موانع تولید را در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: فعال کردن واحدهای راکد و رفع موانع تولید را بعنوان یکی از اولویت برنامه ها به مجلس عرضه کرده و بر همین محور هم حرکت می نماییم که حل مشکلات این سه کارخانه هم در همین راستا است.
رزم حسینی با بیان اینکه مشکلات این شرکت ها قابل حل است، افزود: افزایش اشتغال و تثبیت مدیریتی با واسپاری این مجموعه ها به شرکت های توانمند و ورود سرمایه گذاری جدید محقق خواهد شد.
وی همینطور با تاکید بر لزوم تعامل و هماهنگی دستگاه های ذیربط در امر فعال شدن این سه شرکت بزرگ، اظهار داشت: مجموعه های بزرگ کشور همانند قرارگاه خاتم الانبیا اگر آمادگی لازم برای فعال کردن این شرکت ها را دارند، پای کار بیایند و با این شرکت ها وارد انعقاد قراردادهای همکاری شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همینطور از سازمان های توسعه ای مانند ایمیدرو و ای درو هم خواست تا قراردادهای تازه ای با این شرکت ها منعقد کنند.
گفتنی است پیش از این، خبرگزاری مهر از واگذاری واگن پارس به مپنا و مخالفت انجمن صنفی شرکت های ریلی با این واگذاری اطلاع داده بود.

1399/07/17
13:27:43
5.0 از 5
1547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان