اردكانی گفت:

توسعه گردشگری كشور مشاركت 3 قوه را می طلبد

توسعه گردشگری كشور مشاركت 3 قوه را می طلبد رئیس فراكسیون گردشگری و صنایع دستی مجلس با اشاره به اینكه برای توسعه گردشگری مجلس تمام قد در كنار دولت ایستاده است، به التزام برای مشاركت و تعامل سه قوه در این راستا تاكید نمود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمدرضا دشتی اردکانی رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با عالم گیر شدن بیماری کرونا صنعت توریسم در کل دنیا صدمه جدی دید و ایران هم از این قضیه مستثنا نبود. فراکسیون گردشگری در این زمان برای جویا شدن از وضعیت گردشگری کشور و چاره جویی برای برون رفت از شرایط فعلی بیشتر از بیست جلسه با وزیر و معاونان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فعالان بخش خصوصی و سمن های حوزه گردشگری، اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برگزار کرد.
وی در مورد بسته جدید حمایتی دولت در بخش گردشگری اظهار داشت: با اقدامات و پیگیری های خوبی که از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام گرفت، همینطور جلسات فراکسیون با آقای نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری و مکاتبات انجام شده با سازمان امور مالیاتی کشور و ستاد ملی مقابله با کرونا نهایتاً این بسته که شامل امهال در بخش بازپرداخت تسهیلات، حق بیمه سهم کارفرمایان، هزینه های آب، برق، گاز، بدهی های مالیاتی واحدهای گردشگری و پرداخت تسهیلات به رسته های مختلف این حوزه بود تصویب و ابلاغ گردید.
وی در ادامه با اشاره به سند استراتژیک توسعه گردشگری، خاطرنشان کرد: این سند که توسط وزارتخانه تدوین شده و برای سایر دستگاه ها هم وظایفی را مشخص کرده گام مهم اما اولیه در این راستاست. اجرایی شدن این سند و نتیجه ای که منتهی به توسعه گردشگری کشور شود مشارکت سه قوه را می طلبد که باید هم و غم خویش را برای تحقق آن بگذارند.
رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: مجلس تمام قد بعنوان بازوی کمکی در کنار دولت ایستاده است. در فراکسیون هم در حال تدوین برنامه و سندی هستیم که به کمک آن سند تدوین شده در دولت را اجرایی نماییم.


منبع:

1399/07/28
19:38:11
5.0 از 5
1923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان