سهام بورس استانبول را از بورس تهران بخرید

سهام بورس استانبول را از بورس تهران بخرید فراز برج: مدیرعامل بورس تهران اظهار داشت: مذاكرات با بورس استانبول ادامه دارد و درصدد هستیم بتوانیم شركت های این كشور را در بورس تهران وارد نماییم.به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین به نقل از سازمان بورس، حسن قالیباف اصل، در مورد تعاملات میان بورس تهران و استانبول بیان كرد: در سال ۹۵ بورس تهران و استانبول با یكدیگر تفاهم نامه همكاری امضا كردند كه در این زمینه یكی از مفاد این قرارداد در مورد پذیرش های متقابل بود.
وی در ادامه بیان كرد: طبق این قرارداد شركت های بورس تهران می توانند در بورس استانبول و شركت های این كشور در بورس تهران پذیرش شوند.
قالیباف اصل همینطور اضافه كرد: مبادلات در زمینه اوراق هم یكی دیگر از مفاد این قرارداد بود، به خصوص ابزار مالی اسلامی مانند صكوك كه از سوی مسئولان بورس استانبول با استقبال خوبی همراه شد.
تسهیل سرمایه گذاری خارجی ها
مدیرعامل شركت بورس تهران همینطور بیان كرد: بورس تهران یكی از بازارهای متنوع در منطقه است. سرمایه گذار خارجی تابحال به علت محدودیت هایی كه وجود داشت نمی توانست فعالیت چندانی داشته باشد، اما اكنون دسترسی ها تا حد زیادی افزایش داشته است.
وی اضافه كرد: با عنایت به دسترسی وسیعی كه به بازارهای سرمایه كشورها وجود دارد، بورس تهران هم از این لحاظ مستثنی نیست و سرمایه گذاران به راحتی می توانند در آن فعالیت داشته باشند.
قالیباف اصل همینطور در مورد تراكم قراردادهای بین المللی اظهار داشت: طی دو سال اخیر شركت بورس تهران با ۱۲ بورس دنیا تفاهم نامه امضا كرده كه مهمترین قرارداد با بورس استانبول است و در این زمینه درصدد هستیم دو شركت از این كشور را در بورس تهران ثبت نماییم.
نقش حاكمیت شركتی و IFRS
وی در مورد شرایط حضور شركت های ایرانی در بورس استانبول اظهار داشت: دو مبحث برای همتای استانبولی در زمینه جذب شركت های ایرانی بسیار مهم است. نخستین مبحث در مورد گزارشگری حاكمیت شركتی است، دومین مبحث در زمینه IFRS است كه گزارش ها باید بر مبنای استانداردهای بین المللی تهیه شود.
مدیرعامل شركت بورس در پاسخ به سوالی در مورد حفظ روند رونق در بازار، تصریح كرد: رونق بازار سهام باید از سمت بنگاه های اقتصادی با توجه ویژه ای همراه باشد.
افزایش رونق بازار سهام
قالیباف اصل با اشاره به صحبت های وزیر اقتصاد اشاره نمود و اظهار داشت: زمانی می توان از بورس برای یك فعالیت اقتصادی تامین مالی داشت كه رونق در این بازار وجود داشته باشد.
وی در انتها اظهار داشت: شركت ها می توانند هم با استفاده از افزایش سرمایه و هم با استفاده از انواع اوراق بهاداری كه در بازار وجود دارد استفاده كنند تا به رونق دلخواه برسند.
3535


1396/11/09
19:38:58
5.0 از 5
4603
تگهای خبر: اقتصاد , رونق , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان