معاون وزیر راه:

محور ریلی 4 خطه تهران-كرج سال آینده به بهره برداری می رسد

محور ریلی 4 خطه تهران-كرج سال آینده به بهره برداری می رسد فراز برج: مدیرعامل شرکت راه آهن از بهره برداری از راه آهن 4 خطه تهران کرج و تهران-پیشوا در سال آینده آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، سعید رسولی در مراسم بهره برداری از پروژه های ریلی به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: امروز ۱۰۵ پروژه در حوزه های مختلف حمل و نقل ریلی به ارزش هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد که نشان میدهد در وضعیت سخت اقتصادی و انتشار ویروس کرونا، کارهای راه آهن متوقف نشده است.
وی اضافه کرد: این پروژه ها در حوزه های مختلف فنی، زیربنایی، ناوگان، مسافری و ایستگاهی و هوشمند سازی است که در ۱۹ استان افتتاح می شود.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی ۶ طرح به ارزش ۸۷۴ میلیارد تومان در حوزه فنی و زیربنایی، ۵ طرح در حوزه ناوگان با سرمایه گذاری ۳۶۷ میلیارد تومان، طرح های مسافری و ایستگاهی به ارزش ۴۸ میلیارد تومان و ۷ طرح هوشمند سازی به ارزش ۱۲۶ میلیارد تومان جزو با اهمیت ترین پروژه های امروز است.
رسولی با اشاره به اتصال خطوط فرعی در قالب ۹ پروژه در بهره برداری های امروز اظهار داشت: با این ۹ پروژه برخی از چشمه های اصلی بار به شبکه ریلی متصل شده و راندمان شبکه ریلی افزایش می یابد. هم اکنون ۱۱ هزار کیلومتر شبکه اصلی ریلی داریم و هزار و ۱۵۰ کیلومتر خطوط آنتنی به این شبکه متصل شده است.
مدیرعامل شرکت راه آهن با تاکید بر اینکه در این شرکت محاسبات کاملی برای شناسایی چشمه های بار جهت اتصال به شبکه ریلی و همین طور تهیه بسته مالی مورد نظر، انجام شده است، گفت: امروز ۳۴.۵ کیلومتر خطوط آنتنی به شبکه ریلی متصل می شود که با این میزان خط جدید، ۵.۵ میلیون تن بار جدید به شبکه افزوده می شود. این در حالیست که سال قبل ۴۸.۵ میلیون تن بار با ریل جابجا شد. بدین سبب ارزش افزوده ۳۴.۵ کیلومتری که امروز به بهره برداری می رسد دو هزار و ۹۹۷ میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف سوخت و ۹۹ میلیارد تومان درآمد مستقیم خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقدامات انجام شده در شرکت راه آهن را نوسازی و بازسازی ۱۶ دستگاه ماشین آلات ریلی عنوان و اشاره کرد: ارزش ماشین آلات اوورهال شده ۵۳۱ میلیارد تومان است که ۶ سال این دستگاهها غیرفعال بوده اند.
رسولی اظهار داشت: امروز برای نخستین بار خط ریلی چهار خطه در کشور به بهره برداری می رسد که شامل مسیر تهران- لشگری است و با شروع به کار این مسیر چهار خطه، سرعت قطارها در ورودی تهران افزایش خواهند یافت؛ سرمایه گذاری انجام شده برای افتتاح این خط ۲۳۴ میلیارد تومان بوده است.
وی تصریح کرد: سال آینده مسیرهای چهار خطه تهران- کرج و تهران- پیشوا به بهره برداری می رسد که برای حمل و نقل حومه ای تهران و کاهش آلایندگی پایتخت اثرگذار خواهد بود.
وی افزود: همین طور امروز ۲۰۵ دستگاه ناوگان ریلی جدید تولید داخل شامل ناوگان باری، مسافری و لوکوموتیو به بهره برداری می رسد که ارزش آن ۳۶۱ میلیارد تومان برآورد شده است.


منبع:

1399/11/19
22:04:18
0.0 از 5
1119
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان